Mały Książkomaniak 2015

plakat_mk_2015„Mały książkomaniak” 2015 to szereg działań, poprzez które zachęcamy dzieci i młodzież do jak najczęstszego sięgania po książki. W 2015 roku, w widzewskim Domu Kultury „502” realizujemy już trzecią edycję tego przedsięwzięcia. Wzorem lat ubiegłych, w programie tegorocznego „Małego książkomaniaka” znajdą się spotkania autorskie ze znanymi twórcami literatury dziecięcej i młodzieżowej oraz bogate w atrakcje imprezy: „Święto książkomaniaka” i „Mikołajki książkomaniaka”.

Ponownie istotnym elementem naszego przedsięwzięcia będzie Klub Małego Książkomaniaka – akcja, do której zapraszamy przedszkola, szkoły, centra zajęć pozaszkolnych oraz świetlice. Kluby Małego Książkomaniaka, które zawiążą się w tych placówkach, otrzymywać będą do wykonania różne zadania, zaś najlepszy i najaktywniejszy z Klubów pod koniec 2015 roku zostanie nagrodzony specjalną nagrodą i otrzyma tytuł Najlepszego Klubu Małego Książkomaniaka 2015. Już teraz wiele z Klubów, które zawiązały się jeszcze podczas poprzednich edycji „Małego książkomaniaka” w 2013 i 2014 roku, zgłosiło chęć dalszego udziału w naszym przedsięwzięciu. Liczymy jednak także na nowe zgłoszenia Klubów z Łodzi i regionu.

Tegoroczną edycję rozpoczynamy 22 kwietnia, w przededniu Światowego Dnia Książki, imprezą „Święto książkomaniaka”.  O godzinie 10.00 nastąpi otwarcie wystawy ilustracji do książek oraz kiermaszu książek dla dzieci i młodzieży naszego partnera – Wydawnictwa Literatura. Ogłosimy również pierwsze z tegorocznych zadań dla Klubów Małego Książkomaniaka, a także zaprosimy naszych małych gości do udziału w serii quizów literackich z nagrodami.
Około 10.30 rozpocznie się spotkanie autorskie (naszym gościem będzie pani Grażyna Bąkiewicz) oraz warsztaty plastyczne zatytułowane „Manufaktura bajek”, które poprowadzi plastyk – Anna Lisiewicz.

22 kwietnia kiermasz i wystawę będzie można odwiedzać do godziny 15.00. Chętnych do obejrzenia ilustracji i skorzystania z oferty kiermaszu zapraszamy także w czwartek (23.04) i w piątek (24.04), w godzinach 10.00-15.00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *