malyksiazkomaniak_2013_plakat_na_wwwProjekt Mały książkomaniak to szereg działań, poprzez które chcemy promować czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. W programie przewidziane są spotkania autorskie ze znanymi twórcami literatury dziecięcej i młodzieżowej, m.in. Barbarą Kosmowską, Joanną Olech czy Barbarą Gawryluk, konkurs na recenzję ulubionej książki, gra miejska oraz liczne i bogate w atrakcje imprezy: Maraton czytania, Dzień Dziecka z książką, druga edycja Nocy książkomaniaków, Scena prezentacji książkomaniaka oraz Mikołajki książkomaniaka. Udział we wszystkich działaniach realizowanych w ramach projektu jest bezpłatny.

Istotnym elementem naszego przedsięwzięcia jest również Klub Małego Książkomaniaka – akcja, do której zapraszamy szkoły, centra zajęć pozaszkolnych oraz świetlice. Kluby Małego Książkomaniaka, które zawiążą się w tych placówkach, otrzymywać będą do wykonania różne zadania, zaś najlepszy i najaktywniejszy z Klubów pod koniec 2013 roku zostanie nagrodzony specjalną nagrodą i otrzyma tytuł Najlepszego Klubu Małego Książkomaniaka 2013 r.

Na inaugurację naszych działań pod hasłem Wiosna książkomaniaka zapraszamy już 15 i 16 kwietnia w DK 502 (Gorkiego 16). 15 kwietnia świętować będziemy rozpoczęcie naszych działań z dziećmi. Natomiast w drugim dniu Wiosny książkomaniaka spotkamy się z młodzieżą.

Termin kwietniowy oczywiście wybraliśmy nieprzypadkowo. Kwiecień to miesiąc wyjątkowy dla młodych czytelników, bowiem 2 kwietnia (dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena) obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej.

15 kwietnia 2013, „Wiosna książkomaniaka” – inauguracja projektu cz. I:
Obchody Międzynarodowego dnia Książki Dziecięcej
godz. 10.00
– ogłoszenie Konkursu na recenzję ulubionej książki;
– inauguracja działalności Klubu Małego Książkomaniaka;
 – konkursy i quizy literackie dla dzieci;
godz. 10.30
– Scena otwarta „502” „Krzesiwo” – spektakl na motywach baśni H. Ch. Andersena
 w wykonaniu teatru szkolnego ze szkoły podstawowej nr 1 w Łodzi;

16 kwietnia 2013, „Wiosna ksiażkomaniaka” – inauguracja projektu cz. II:
godz. 12.00
 – spotkania z pisarką Barbarą Kosmowską.

Uwaga! Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, uprzejmie prosimy, szczególnie w przypadku większych grup (np. szkolnych), o wcześniejszy kontakt z Organizatorem celem rezerwacji miejsc. Informacje o naszych działaniach można uzyskać w Domu Kultury „502” (Łódź ul. Gorkiego 16, tel. 42 673 35 99). Szczegółowy program „Małego książkomaniaka” już wkrótce dostępny na stronie projektu www.malyksiazkomaniak.pl

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Pratchett_w_BULe
Terry Pratchett w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego
slkkb
Finał XXIV edycji Konkursu Poetyckiego o Nagrodę im. K.K. Baczyńskiego
lalka
Narodowe Czytanie „Lalki” Bolesława Prusa

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*