bravuraW sobotę, 18 listopada o godz. 21 w Iron Horse rozpocznie się występ formacji Max Bravura. Wstęp wynosi 5 zł.

Polski niezależny zespół ze śląska założony przez frontmana i wokalistę Macieja Wachowiaka. Jego charakterystyczny i charyzmatyczny wokal dał się już poznać w poprzednim projekcie – Slutocasters. Max Bravura początkowo był projektem solowym, w ciągu trzech lat zmieniał skład i podejście. Spotkanie Jacka Talagi zaowocowało powstaniem debiutanckiej EP „How Bravura” a później zespołu, który w swojej twórczości łączy w sobie rock’n’rolla spod znaku Beatlesów, eklektyzmu Davida Bowiego kończąc na porównaniach z tak kontrastującymi grupami jak Franz Ferdinand i Joy Division.

Max Bravura w obecnej formie koncertuje od kwietnia 2016 roku. W ciągu zaledwie roku chłopcy zagrali ponad 35 koncertów w całej Polsce, przez wielkie miasta jak Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, po mniejsze miejscowości jak Ełk, Słupsk czy Sieradz. Zostali laureatami studenckiego festiwalu FAMA 2016, wydali EP oraz singiel.

W tym roku sezon rozpoczeli koncertem podczas poznańskiego Spring Breaku. W czerwcu zagrali w Sopocie podczas SeaZone, w Gliwicach podczas Industriady oraz na Songwriter Festiwal w Łodzi. Obecnie chłopcy pracują nad materiałem i szukają wydawcy.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Niemoc w Konkrecie
oldbreakout2
Old Breakout w New Yorku
Maleńczuk + Rhythm Section w Wytwórni

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*