Matek_Rozstawacz_3W sobotę, 26 listopada o godz. 18 w Teatrze Arlekin rozpocznie się prapremiera sztuki Michała Walczaka „Matek Rozstawacz” w reżyserii Tomasza Mana.

„Matek Rozstawacz” to pełna przygód i humoru niesforna współczesna bajka o chłopcu, którego rodzice się rozstają. Dzieje się tak, ponieważ nie poświęcają swojemu synkowi wystarczająco dużo czasu. Mama i tata oddani bez reszty pracy zawodowej w korporacjach, goniąc za spłacaniem kredytu na mieszkanie w luksusowym apartamencie, zapominają o tym, jak ważny jest czas spędzany z własnym dzieckiem.

Aktu rozstania dokonują dwaj podejrzani osobnicy, Hak i Mak, którzy reprezentują ciemną stronę miasta. Ich celem jest skuteczne „rozstawanie” kłócących się małżonków. Chłopiec ze swoim nowym przyjacielem od serca, Karaluchem, udaje się w niesamowitą podróż w poszukiwaniu rozdzielonych rodziców…

Historia opowiedziana w konwencji komiksu (z sekwencyjnymi obrazami i dymkami z tekstem), utrzymana jest w klimacie horroru i z przymrużeniem oka. Aktorzy grają w groteskowych i przerysowanych maskach, a rockowy zespół „Karaluchy” nadaje całości pozytywnej energii i wielu emocji. Spektakl jest kierowany do dzieci w wieku od 7 do 12 lat i ich rodziców, którzy na co dzień się kochają i kłócą na przemian.

Michał Walczak
„MATEK ROZSTAWACZ”

Reżyseria: Tomasz Man
Scenografia: Anetta Piekarska-Man
Muzyka: Tomasz Man
Choreografia: Joanna Wolańska
Obsada: Agata Butwiłowska, Patrycja Czyszpak, Małgorzata Wolańska, Adrianna Maliszewska, Wojciech Kondzielnik, Wojciech Stagenalski, Kamil Witaszak

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
przyjaciele_nowego_plakat
Teatry w Łodzi na wakacje
6powsz
Plany Teatru Powszechnego w Łodzi
oldlove
Old Love w Teatrze Rozrywki Lutnia

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*