Matt Dusk w Wytwórni (zakończony)

matduskW piątek, 1 kwietnia o godz. 20 w Wytwórni rozpocznie się koncert Matta Duska. Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia na to wydarzenie.

Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie maila wpiszecie „Dusk”, w treści podajcie swoje imię i nazwisko, a także napiszecie dlaczego chcecie pójść na koncert. Zabawę zakończymy w czwartek (31 marca), o godz. 22. Laureata konkursu powiadomimy o wygranej drogą mailową. Zaproszenie otrzyma autor najciekawszej odpowiedzi.

Biorąc udział w konkursie znasz jego regulamin

konkurs zakończony, zaproszenia otrzymały osoby, których maile rozpoczynają się od ola.ja… bobuk…

Matt Dusk, jeden z najbardziej popularnych dziś wykonawców, którzy poruszają się na pograniczu jazzu i popu, nazywany następcą Franka Sinatry, już w kwietniu wystąpi w Wytwórni. Swingujący kanadyjski wokalista ma 37 lat. Miał przejąć firmę ojca, ale wolał śpiewać. Śpiewał w kościelnym chórze, ale nie miał okazji spotykać dziewczyn. W końcu zakochał się w Polce i do dziś jest z Julitą Borko, która sama siebie nazywa nieśmiałą dziewczyną z Olsztyna.

Studiował na Wydziale Muzycznym York University pod kierunkiem Oscara Petersona. Zanim rozpoczął wielką karierę i podpisał kontrakt z wytwórnią Decca, wydał cztery niezależne płyty, a jego utwory cieszyły się sporą popularnością w portalach udostępniających pliki mp3. Oficjalnie nagrywa od 2004 r. (debiutancką płytę promował przebój „Two Shots of Happy, One Shot of Sad”, który oryginalnie dla Franka Sinatry napisał Bono i The Edge z U2).

W marcu 2003 podpisał kontrakt z wytwórnią Decca Records. W 2004 roku wydał świąteczny album „Peace On Earth”. Jego debiutancki album „Two Shots” ukazał się w 2005 roku. W styczniu 2006 Dusk nagrywał wraz z 58-osobową orkiestrą w Los Angeles swój kolejny album – „Back In Town”. Płyta jest mieszaniną jazzowych standardów, jak i nowych nagrań. W 2009 roku ukazała się płyta „Good News”, która w bardzo szybkim czasie pokryła się złotem. W 2013 r. ukazał się kolejny album – „My Funny Valentine: The Chet Baker Songbook”, będący zbiorem kompozycji z repertuaru jazzmana Cheta Bakera. W 2015 roku Matt Dusk wydał album studyjny zatytułowany „Just the Two of Us”, który nagrał w duecie z polską piosenkarką Margaret.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *