maszprawo18 marca o godz. 17 w Kinie Bodo rozpocznie się pierwszy z cyklu pokaz filmu w ramach “Masz prawo do adwokata” Festiwalu Filmów Prawniczych na 100-lecie adwokatury, którego głównym partnerem jest Okręgowa Rada Adwokacka w Łodzi. Wstęp wolny.

Projekcje organizowane będą z okazji 100-lecia polskiej adwokatury. Będziemy spotykali się co miesiąc, aby oglądać filmy prawnicze, po których nastąpi dyskusja z udziałem środowiska prawniczego. Pierwszym filmem, który zaprezentujemy jest „Bez końca” w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego. Program kolejnych projekcji opublikujemy wkrótce. Wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny. Specjalnymi partnerami projekcji są Zespół Filmowy Tor oraz Centralne Repozytorium Filmowe.

Bez końca
Reżyseria: Krzysztof Kieślowski
Produkcja: Polska (1984)
Gatunek: dramat
Czas: 103′

Po śmierci mecenasa Antoniego Zyro, wdowę po nim Urszulę odwiedza Joanna, żona robotnika oskarżonego o kierowanie strajkiem. Zyro był adwokatem Dariusza, Joanna prosi Urszulę o pomoc. Ta wertując notes męża i listę adwokacką wskazuje na mecenasa Labradora. W czasie rozmowy z Tomkiem, przyjacielem zmarłego męża, Urszula jeszcze raz przegląda notes i zauważa, że przy nazwisku Labradora widnieje zrobiony czerwonym flamasrem znak zapytania. Początkowo myśli, że jest to figiel spłatany przez syna Jacka, później jednak nabiera podejrzeń, że jest to znak od Antka.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Dokumentalna_Odslona_Kina_w_BODO
Dokumentalna Odsłona Kina w Bodo
30. Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu w Łodzi
movies
Tofifest – Międzynarodowy Festiwal Filmowy

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*