Warszawski skład pod przewodnictwem mc Dużego Pe dał w czwartkowy wieczór koncert w Łodzi Kaliskiej. Chłopaki przyjeżdżają do naszego miasta niezbyt często, szkoda więc że na występie pojawiła się taka nieliczna publika. Jak powiedział jednak Duże Pe, nie liczy się ilość a jakość i artyści dali swoim fanom potężny muzyczny zastrzyk pozytywnej energii.

 

Masala, występująca też czasem pod nazwą Masala Sound System, promowała podczas występu swoją najnowszą płytę – remiksy pod tytułem „Inny Świat”. Usłyszeć na nim można stare kawałki, ale odświeżone, w nowych aranżacjach, stiuningowane odpowiednią dawką elektroniki. Starzy fani nie powinni jednak być zawiedzeni, utwory po tym zabiegu nie stracił swojego orientalnego charakteru, po którym rozpoznać można twórczość Masali. Płyty można było dostać za symboliczną kwotę w barze pubu, a chłopaki chętnie je podpisywali.

Muzycy zagrali takie utwory jak „Cały ten świat” czy „Rewolucja w nas”, nie zabrakło też freestyle’u w wykonaniu Dużego Pe. Przybyłej publice udało się wyprosić bis gromkimi brawami i piskiem, choć na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że w sali koncertowej Kaliskiej nie znajdzie się wystarczająco dużo osób, żeby zrobić odpowiedni hałas.

– Według mnie zawiodła promocja. Jeden plakat i utworzenie wydarzenia na facebooku nie sprawią, że ludzie wypełnią Kaliską po brzegi. Koncerty trzeba lepiej nagłaśniać. Ja sam dowiedziałem się zupełnie przypadkiem – bulwersował się Marcin, wierny fan zespołu. – Najlepiej było na Openerze, kiedy zagrali do samego rana, a ludzie chcieli jeszcze – wspomina.

– Tyle lat już gramy, a ja dopiero dziś dowiaduję się, że nasza muzyka to muzyka idealna do siedzenia i picia piwa – dziwił się Bart Pałyga. Również Duże Pe próbował zachęcić słuchaczy do wstania z miejsc i ruszenia na parkiet. – Nawet krzesła tańczą, gdy gra Masala – wołał ze sceny. Niestety niektórzy do samego końca zostali nieporuszeni nad swoimi kuflami.

Zespół zagrał w składzie:

  • Duże Pe – mc
  • Mikołaj Miki Wielecki – congi, cajony, bata, instrumenty perkusyjne
  • Bart Pałyga – sarangi, kemencze, śpiew gardłowy
  • Rafał Kołaciński „Praczas”- laptop, dj

joomplu:21275joomplu:21276joomplu:21277joomplu:21278joomplu:21279

joomplu:21280joomplu:21281joomplu:21282joomplu:21283joomplu:21284

joomplu:21285joomplu:21286joomplu:21287

Zobacz też:

Koncerty w Łodzi – co, gdzie, kiedy?

Fish Emade Tworzywo – koncert w Łodzi Kaliskiej (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
_MG_7649
Venom INC w Łódzkim Domu Kultury (foto)
1spoiwo
SPOIWO w Żarty Żartami (foto)
IMG_9596
Haydamaky i Festicultores na Targowej (foto+wideo)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*