Najnowszy film Krzysztofa Langa „Marzec ‘68” od 25 marca można zobaczyć w kinach. Jego akcja toczy się w Warszawie, w marcu 1968 roku. W rolach głównych znakomici polscy aktorzy, gwiazdy młodego pokolenia: Vanessa Aleksander (jako Hania) oraz Ignacy Liss (jako Janek). „Marzec ‘68” to ponadczasowa opowieść o skomplikowanej miłości dwojga ludzi, szaleńczo w sobie zakochanych. Ich uczucie niczym w dramacie Szekspira „Romeo i Julia” rozwija się na tle burzliwych wydarzeń, w ogarniętym buntem kraju.

Z tej okazji mamy dla Was 4 podwójne zaproszenia do Multikina (dowolnego Multikina w Polsce), do wykorzystania do 7 kwietnia br.

Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie maila wpiszecie „Marzec”, w treści maila napiszecie dlaczego chcecie bilety i swoje imię i nazwisko, a także z powodu RODO dodacie formułę „wyrażam zgodę na jednorazowe przetwarzanie danych przez Fundacja Na Rzecz Wspierania Kultury Plaster Łódzki”. Zabawę zakończymy 1 kwietnia 2022 o godz. 21, powiadomimy o wygranej drogą mailową. Zaproszenia otrzymają najciekawsze maile.

Biorąc udział w konkursie znasz jego regulamin

aneks do regulaminu dot. RODO

Dotyczy rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

Strona Plaster Łódzki, jak również prowadząca ją Fundacja Na Rzecz Wspierania Kultury bez potrzeby nie przekazuje żadnych danych osobowych podmiotom trzecim i nie wykorzystuje ich w innym, niż organizacja powyższego konkursu.

Marzec 1968 roku niejednokrotnie był tematem polskich fabuł, jednak Krzysztof Lang przyjrzał im się dokładniej z nowej, bardziej aktualnej perspektywy „Należę do pokolenia, dla którego wydarzenia Marca ‘68 roku stały się najważniejszym doświadczeniem życiowym. W znacznym stopniu ukształtowały moją świadomość polityczną i społeczną. W następstwie wydarzeń marcowych, wielu z moich najbliższych przyjaciół pochodzenia żydowskiego opuściło Polskę, ponieważ ich rodziny zmuszono do emigracji. Późniejsze listy i spotkania za granicą, na przykład gdzieś na plaży w Bułgarii, bo tam było najłatwiej się spotkać, nie mogły zastąpić wspólnego życia w Polsce.”- Krzysztof Lang – reżyser

 

„To poruszająca opowieść o miłości. Hania i Janek – oboje młodzi, sympatyczni, zakochani w sobie bez pamięci – zderzają się, niczym bohaterowie Titanica, z „górą lodową” wielkiej historii. Ich czysta miłość, idealizm, proste marzenia o życiu w normalnym kraju niszczy brudna polityka. Wynik tej konfrontacji jest łatwy do przewidzenia. Próbujemy w filmie pokazać także mechanizm i ludzi, którzy za tym stoją: nikczemnych graczy, którzy słuszne protesty młodzieży w obronie mickiewiczowskich „Dziadów” wykorzystują do przejęcia sterów władzy.” – Andrzej Gołda – scenarzysta

 

Oprócz wątku miłości w obliczu społecznych wydarzeń film mocno podkreśla trendy panujące u schyłku szalonych lat sześćdziesiątych – kultowej erze mody. W tej nowej produkcji zobaczymy niezapomniane kostiumy w stylu retro, stylowe elementy damskiej i męskiej garderoby. Wyraziste i pełne kolorów aranżacje wnętrz. Nie zabraknie barwnej muzyki rozrywkowej – w klimacie prywatek i bali karnawałowych. Usłyszymy wiele największych hitów muzycznych tamtych lat, które mocno podkreślają podziały międzypokoleniowe. Utwory te cechują się m.in. wpływami jazzu, rocka jak i muzyki eksperymentalnej („Route 66” Bobbiego Troupa, „Never Should Have Done It” The Innkeepers, „Choo Choo Boogie” Erica Gemsy, „Swing It Santa” Jeffa Taylora czy „Pod Papugami” Czesława Niemena). Twórcy filmu dodatkowo wykorzystali unikatowe materiały archiwalne z Instytutu Pamięci Narodowej, dzięki którym jeszcze dokładniej możemy przybliżyć sobie codzienne życie ludzi w tamtym okresie.

 

Całokształt sprawia, iż „Marzec ‘68” doskonale przedstawia okres wielkich przemian społeczno-kulturowych lat 60 i 70-tych, stając się również pretendentem do miana najbardziej stylowego filmu roku!

 

Występują: Vanessa Aleksander, Ignacy Liss, Ireneusz Czop, Edyta Olszówka, Mariusz Bonaszewski, Anna Radwan, Radosław Krzyżowski, Jacek Król, Marcin Sztabiński, Nikodem Rozbicki, Mikołaj Kubacki.

Reżyseria: Krzysztof Lang

Scenariusz: Andrzej Gołda


Dystrybucją filmu zajmuje się TVP Dystrybucja Kinowa.

 

„Marzec ’68” w kinach od 25 marca. – Film który należy zobaczyć!

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
tatoo11
Tattoofestival Łódź 2011 (zakończony)
jamal_plakat_2012_v2
Jamal w Dekompresji (konkurs zakończony)
latajaceny1
Latające Talerze w New Yorku (zakończony)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*