mamy przyjemność przedstawić kolejnych prelegentów i prelegentki nadchodzącej edycji Igrzysk Wolności 2022, która odbędzie się w dniach 14-16 października 2022 w EC1 w Łodzi, a towarzyszącym jej hasłem będzie „Zielona niepodległość”!

Uwaga! Trwa specjalna promocja na karnety na Igrzyska Wolności 2022. Od dziś do 15 wrześnie kupicie je w cenie 70 zł! Warto się pospieszyć i zdobyć swój bilet już teraz! 

 
KUP KARNET NA IGRZYSKA WOLNOŚCI W CENIE 70 ZŁ ›
 

Przedstawiamy kolejnych prelegentów i prelegentki 

Igrzysk Wolności 2022  

 

 

Etgar Keret – czołowy głos w literaturze i kinie izraelskim. Jego sześć bestsellerowych zbiorów opowiadań zostało przetłumaczonych na 49 języków. Jego teksty były publikowane w „The New York Times”, „Le Monde, „The Guardian”, „The New Yorker”, „The Paris Review” i „Esquire”. Jest również autorem wielu scenariuszy filmowych, a Jellyfish, jego pierwszy film jako reżysera wraz z żoną Shirą Geffen, zdobył nagrodę Caméra d’Or za najlepszy debiut fabularny w Cannes w 2007 roku. W 2010 roku otrzymał medalion Chevalier francuskiego l’Ordre des Arts et des Lettres, w 2016 roku został laureatem Bronfman Prize, a w 2018 roku jego najnowsza książka FLY ALREADY zdobyła Sapir Prize.

 
 

Martyna Wojciechowska – dziennikarka, podróżniczka, autorka książek. Z wykształcenia ekonomistka z dyplomem MBA, z zamiłowania dziennikarka. Autorka cyklu podcastów i wideo na YouTube DALEJ. Założycielka Fundacji UNAWEZA, działającej na rzecz wyrównywania szans kobiet i dzieci w Polsce oraz na krańcach świata. Przez 10 lat pełniła funkcję redaktor naczelnej polskiej edycji magazynów „National Geographic” i „NG Traveler”. Podróżniczka, zrealizowała ponad 100 odcinków autorskiej serii podróżniczej Kobieta na krańcu świata, która emitowana jest w ponad 60 krajach na świecie. Jako druga Polka zdobyła Koronę Ziemi, jako pierwsza kobieta z Europy Środkowo-Wschodniej ukończyła rajd Dakar. Członkini The Explorers Club, autorka wielu bestsellerowych książek.

 
 

Adam Michnik – redaktor naczelny „Gazety Wyborczej”, największego dziennika w Polsce. Historyk, eseista, publicysta polityczny, działacz na rzecz praw obywatelskich, dysydent. W latach 80. wybitny działacz „Solidarności”, w sumie spędził sześć lat w polskich więzieniach za działalność przeciwko reżimowi komunistycznemu. W 1988 r. członek Komisji Koordynacyjnej przy Lechu Wałęsie. Jeden z kluczowych uczestników obrad Okrągłego Stołu w 1989 roku. W 2008 roku nominowany przez Unię Europejską na ambasadora Europejskiego Roku Dialogu Międzykulturowego.

 
 

Barbara Kurdej-Szatan– aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa, prezenterka i piosenkarka. Ulubienica telewidzów, kilkakrotnie nagrodzona Telekamerami dla najlepszej aktorki oraz Złotą Telekamerą. Związana z Teatrem 6. piętro i Krakowskim Teatrem Variete. Szerokiej publiczności dała się poznać jako Basia Mazurek w Dzień dobry, kocham cię! (do filmu stworzyła także piosenkę w duecie z Liberem), Joanna Chodakowska w M jak miłość czy gospodyni programów Kocham cię, Polsko!, The Voice of Poland, Dance Dance Dance i Project Cupid. Aktorka dubbingowa – jej głosem mówią m.in. postaci z filmów Czarownica 2, Kosmiczny mecz: Nowa era czy My Little Pony: Film.

 
 

Tomasz Sekielski – polski dziennikarz radiowy i telewizyjny, autor filmów dokumentalnych, reportaży telewizyjnych, prozaik. Scenarzysta i reżyser filmów dokumentalnych Tylko nie mów nikomu (2019) i Zabawa w chowanego (2020).

Był związany z redakcjami TVN, TVN24, TVP1, TVP Info, Wprost, Nowej TV, Wirtualnej Polski i Onetu. Wraz z Andrzejem Morozowskim był współgospodarzem programu Teraz my! w TVN.

 

 

Dr Małgorzata Büthner-Zawadzka – doktorka nauk humanistycznych, na co dzień pracuje w mediach. Autorka książki z zakresu krytyki feministycznej Warszawa w oczach pisarek. Obraz i doświadczenie miasta w polskiej prozie kobiecej 1864-1939 (2014). W 2022 roku wydała Kobiety i LGBT-y razem za równością – zbiór 21 rozmów z osobami zaangażowanymi w walkę o prawa człowieka na protestach ulicznych oraz wielu innych polach.

 
 

Luuk van Middelaar – teorety polityki i historyk. Jest profesorem prawa UE na Uniwersytecie w Leiden i komentatorem politycznym NRC Handelsblad. Autor nagrodzonej książki The Passage to Europe, ostatnio opublikował Europejskie pandemonium. Ocalić Europę nakładem wydawnictwa Liberté!. Był głównym speechwriterem i bliskim doradcą przewodniczącego Rady Europejskiej Hermana Van Rompuya (2010-2014). Od 2018 roku jest członkiem holenderskiej Rady Doradczej do spraw międzynarodowych (AIV). 

Więcej prelegentów i szczegółów na naszej stronie internetowej www.igrzyskawolnosci.pl oraz w mediach społecznościowych.

Do zobaczenia! 

Zespół Fundacji Liberté!

 
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
lapki
XI Mistrzostwa Świata w Łapki w Pubie Biblioteka
wykaz_inicjatywe
Wykaż inicjatywę 3.0
Świętomięs Polski w Pasażu Schillera

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*