marszpoloniaW sobotę, 21 stycznia o godz. 19 w Teatrze Powszechnym w Łodzi rozpocznie się prapremiera spektaklu Marsz Polonia na podstawie tekstu Jerzego Pilcha.

To szalona opowieść o Polsce i naszych narodowych upiorach, nawiązująca do Wesela i Balu w operze. Wielkie przyjęcie w twierdzy komunistycznego magnata, sąsiadującej z arcypolskim dworem. Korowód historycznych i jak najbardziej współczesnych postaci z kręgów polityki, biznesu i kultury bawi się, a jednocześnie zaciekle spiera o patriotyczne pryncypia. Wszyscy czują, że w powietrzu wisi wielka rzeź – konfrontacja dwóch Polsk… Niczym w sennym koszmarze rzeczywistość miesza się z fantazją, historia z mitem, prawda z kłamstwem, komizm z tragedią. Jerzy Pilch w sposób na poły prześmiewczy, na poły wizjonerski przedstawia nas – Polaków, którzy od wieków nie mogą dojść ze sobą do zgody.

Reżyserem spektaklu jest Jacek Głąb. W przedstawieniu występują: Marta Górecka, Mirosław Henke, Andrzej Jakubas, Jakub Kotyński, Janusz Kubicki, Aleksandra Listwan, Artur Majewski, Barbara Połomska, Jan Wojciech Poradowski, Marek Ślosarski, Grzegorz Wojdon, Arkadiusz Wójcik, Magda Zając oraz Artur Zawadzki.

Bilety na Marsz Polonia kosztują 38/48 zł.

/na podstawie informacji ze strony teatru.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
letnie_powtorki_z_MET_Opera_w_Multikinie_plakat
Letnie powtórki z MET Opera w Silver Screenie
spotkania2011
Festiwal Teatrów Alternatywnych Spotkania 2011
nienarodzona2
Premiery teatralne – czerwiec 2010

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*