IMG_953320 czerwca w Białej Fabryce została otwarta wystawa Bożeny Markowicz pt. Markowicz 2012. Składają się na nią obrazy, propozycje nakrycia głów oraz fotografie prezentujące autorkę prac.

– Sztuka jest dla mnie przestrzenią wolności, w której najlepiej się wypowiadam – mówi Bożenna Markowicz. – Jednak nie chcę być samotną wyspą w tkance społecznej, dlatego przyjmuję konwencję, która pozwala mi na kontakt z człowiekiem, z którym dane mi jest się spotkać i który mnie interesuje.

Na wystawie znaleźć można prace powstałe w ostatnich dwóch latach.

– Są też komentarzem, ale głównie, próbą dialogu poprzez obraz, nakrycie głowy albo prowokację literacką – dodaje Markowicz. – Szczególnie projekty nakryć głowy, uwzględniające funkcję użytkową, są badaniem granicy bezinteresownego przeżycia estetycznego u odbiorcy.

Wernisażowi wystawy towarzyszył przerywnik literacko-muzyczny. Ekspozycję można oglądać do 26 sierpnia br.

joomplu:38014

Bożenna Markowicz – mieszka i pracuje w Łodzi, ukończyła tutejszą Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych. Jest autorką kilkudziesięciu wystaw indywidualnych. Uczestniczyła także w licznych wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą. Uprawia malarstwo, rysunek, projektuje ubiór, pisze poezje. W 1987 roku otrzymała nagrodę za plakat o tematyce erotycznej „Serduszko dla Ciebie”. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce, Austrii, Szwecji, Niemczech oraz USA.

Zobacz także:

Z nici Ariadny. Czwarta edycja (foto)

Pasiak – polski styl wzornistwa ludowego (foto)

Z Kanwą przez 10-lecie w Centralnym Muzeum Włókiennictwa (foto)

  

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_4761
Obraz. Słowo. Tuwim w Galerii Re:Medium (foto)
IMG_8852
Błony – interfejs dla malarstwa i przestrzeni (foto)
Zainstalowani na wieczność – Bruno Schulz i Drohobycz w Galerii Willa (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*