Biblioteka Miejska w Łodzi oraz inicjatywa PreTekst zapraszają na spotkanie z Mariuszem Szczygłem wokół jego najnowszej książki. Rozmowa połączona będzie z czytaniem fragmentów „Nie ma” i wcześniejszych reportaży autora. Spotkanie odbędzie się 28 lutego o godz. 18.00 w klubokawiarni Niebostan (ul. Piotrkowska 17).

Mariusz Szczygieł jest reporterem, pisarzem, autorem kilku bestsellerowych książek o Czechach: „Gottland” (Europejska Nagroda Literacka 2009); „Zrób sobie raj”; „Laska nebeska”. Jego książki zostały wydane w 21 krajach. W latach 90-tych znany był jako prowadzący pierwszego polskiego talk show „Na każdy temat”. Mariusz Szczygieł jest również autorem trzytomowej antologii polskiego reportażu XX wieku „100/XX”.

W „Nie ma” rozmówcami Szczygła są ludzie z różnych światów: czeska poetka, ukraiński żołnierz, polska księgowa, izraelska pisarka, a także jego ojciec, z którym autor wybiera się „ostatni raz w życiu” do Pragi. Nie ma kogoś. Nie ma czegoś. Nie ma przeszłości. Nie ma pamięci. Nie ma widelców do sera. Nie ma miłości. Nie ma życia. W opisywanych historiach „nie ma” nie zawsze oznacza brak.

PreTekst to łódzka inicjatywa zajmująca się organizowaniem i prowadzeniem spotkań autorskich. Punktem wyjścia/pretekstem do rozmowy z twórcami jest czytanie kompilacji fragmentów ich książek. Ostatnim gościem PreTekstu była Dorota Masłowska.

Spotkanie z Mariuszem Szczygłem poprowadzi Anna Minkina. Autorkami czytanej kompilacji są Anna Minkina i Alina Markiewicz z inicjatywy PreTekst. Czytają: Alina Markiewicz, Maja Michalak, Joanna Pomykalska, Maurycy Chełmiński. Organizatorem spotkania jest Biblioteka Miejska w Łodzi. Wstęp wolny.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Zgłoszenia do Nagrody Złoty Ekslibris
szum
Magdalena Tulli w Poleskim Ośrodku Sztuki
ksiazki
Literatura – luty 2016

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*