IMG_738816 października w Domu Literatury w Łodzi zorganizowano spotkanie z Mariuszem Sieniewiczem. Poprowadził je Maciej Robert. Spotkanie dotyczyło najnowszej książki prozaika pt. Walizki hipochondryka.

WALIZKI HIPOCHONDRYKA – Każdy nieszczęśliwie zakochany w swoich chorobach wcześniej czy później trafia w ręce chirurga. Jeśli wychodzi spod noża cało, to tylko po to, by stanąć oko w oko z bandą handlującą na oddziale ruskim dolarganem i sprowokować bunt wszystkich cierpiących. Jeśli przeżyje, śmierć westchnie z respektem: „tak, temu jednemu nie dałam rady”. W „Walizkach hipochondryka” pojawia się Emil Śledziennik – mężczyzna w wieku kryzysowym, w za krótkiej piżamie, podglądany z odrobiną czułości, goryczy, dużą dawką ironii (podawanej dożylnie) i pełnym rozbawienia dystansem. Przy życiu trzymają go trzy rzeczy: rozpamiętywanie przeszłości, choroba i miłość do pewnej kobiety, o której mówi wyłącznie na klęczkach. To powieść dla prawdziwych twardzieli o słabych nerwach, którzy banał egzystencji traktują jako jedną z najwyższych form okrucieństwa.

MARIUSZ SIENIEWICZ – (ur. 1972) – autor powieści „Prababka”, „Czwarte niebo”, „Rebelia”, „Miasto Szklanych Słoni”, „Spowiedź Śpiącej Królewny” oraz zbioru opowiadań „Żydówek nie obsługujemy”. Nominowany do Paszportu „Polityki” i Nagrody Literackiej Nike, wyróżniony Trójkowym Znakiem Jakości Programu III Polskiego Radia i Nagrodą Literacką Warmii i Mazur za rok 2010. Mieszka w Olsztynie. Na podstawie jego książek zrealizowano spektakle: „Wszystkim Zygmuntom między oczy” we wrocławskim Teatrze Polskim, „Żydówek nie obsługujemy” i „Spowiedź Śpiącej Królewny” w teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie oraz „Rebelię” w Teatrze Śląskim w Katowicach.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
jedzeniemickiewicza
Jedzenie Mickiewicza na Wydziale Filologicznym UŁ (foto)
baczynski_129
Finał XXI Konkursu Poetyckiego o Nagrodę im. K.K. Baczyńskiego (foto)
naskrzydlach_11_pla_maly
VII Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Na Skrzydłach Poezji”

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*