Mariusz Sieniewicz gościem Poleskiego Ośrodka Sztuki

SieniewiczDW najbliższy poniedziałek, 8 marca o godz. 18 w Poleskim Ośrodku Sztuki rozpocznie się spotkanie z   Mariuszem Sieniewiczem  i promocja jego najnowszej książki pt.”Miasto Szklanych Słoni”.

W Mieście Szklanych Słoni panują osobliwe zwyczaje: w szpitalu leczy się dotykiem wyobraźni, w hucie szkła produkuje się masowo szczęście, piątek jest dniem seansów spirytystycznych, a sobota – orgii miłosnych. Nad wszystkim unosi się Tęczowa Wieloródka – bogini płodnej widzialności. Jeden z pacjentów z pobliskiego szpitala prowadzi dziennik alternatywnych historii swojego życia. Przynajmniej jedna z nich powinna być prawdziwa, ale w tym mieście nigdy nie wiadomo, co jest prawdą, a co jej odbiciem. Prawdziwy świat jest działaniem wyobraźni. Prawdziwy świat jest utkany z wielu opowieści. Czasami trzeba się zbuntować i stworzyć własną.

 

Mariusz Sieniewicz (ur. 1972) – prozaik i felietonista. Autor powieści Prababka, Czwarte niebo i Rebelia oraz zbioru opowiadań Żydówek nie obsługujemy, który otrzymał tytuł Książki Wiosny 2005. Nominowany do Paszportów „Polityki” i Nagrody Literackiej Nike. Rekomendowany przez Olgę Tokarczuk w ramach projektu „Famous Authors present promising young Writers”. Mieszka i pisze w Olsztynie, w Krakowie prowadzi zajęcia z kreatywnego pisania. Na podstawie jego książek zrealizowano spektakle: Wszystkim Zygmuntom między oczy we wrocławskim Teatrze Polskim oraz Żydówek nie obsługujemy w Teatrze Jaracza w Olsztynie.

Spotkanie poprowadzi Tomasz Bocheński. Wstęp jest bezpłatny.
/na podstawie materiałów prasowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *