Mariusz Ostrowski w TU

W piątek, 29 lipca o godz. 21 w TU (Piramowicza 11/13) rozpocznie się recital Mariusza Ostrowskiego z piosenkami Rolanda Topora z tomiku „Kropka nad i” w przekładzie Jana Gondowicza.

Roland Topor przedstawia świat widziany oczami współczesnego neurotyka. Ten wnikliwy obserwator rzeczywistości, a zarazem mistrz groteski i czarnego humoru, przedstawia świat widziany oczami współczesnego nadwrażliwca i neurotyka. W świecie tym uczestniczymy w podglądaniu ludzi, u których odnajdujemy własne neurozy; podpatrujemy ich starania o odnalezienie własnej tożsamości, ich poszukiwanie zrozumienia ciepła i miłości, dzięki którym mogliby zmienić swoje nieudane życie. Tymczasem egoizm i niewiara w drugiego człowieka okazują się bronią obosieczną i sprawiają , że sami sobie stają się oprawcami. Czy to tylko karykaturalna wizja świata? Czy możliwe , że jest z nami aż tak źle? Czy ofiara jest tożsama z katem ? Czy nie?

Mariusza Ostrowskiego mogliśmy ostatnio oglądać w różnych metamorfozach na scenie ósmej edycji telewizyjnego show Twoja twarz brzmi znajomo. Gra również w popularnych serialach (ostatnio „Korona królów”), teatrach tv (Inspekcja) i filmach („Kobiety mafii”), wciela się też w postać Freddiego Mercury’ego podczas koncertów projektu Queen Symfonicznie. Związany z Łodzią poprzez współpracę z Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi oraz prowadzi zajęcia na wydziale wokalno-aktorskim w Akademia muzyczna w Łodzi.

Wstęp: 50 zł. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc bilety tylko w przedsprzedaży. Można je nabyć już od dziś bezpośrednio w TU (ul.Piramowicza 11/13, Łódź) bądź drogą internetową. Wystarczy zrobić przelew na poniższe konto podając w tytule nazwę wydarzenia, imię i nazwisko oraz adres email. Zwrotnie prześlemy imienny bilet! Dane do przelewu: TU, numer konta: 77114020040000390277220559.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *