Maria Stuart w Teatrze Studyjnym (zakończony)

stuart5 i 6 marca w Teatrze Studyjnym zobaczymy spektakl Maria Stuart. Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia na każdy z dni do wyboru.

Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie maila wpiszecie „Maria”, w komentarzu napiszecie dlaczego chcecie bilety i który dzień wybieracie. Zabawę zakończymy 4 marca o godz. 22, powiadomimy o wygranej drogą mailową. Zaproszenia otrzymają najciekawsze maile.

Biorąc udział w konkursie znasz jego regulamin

Dlaczego „Maria Stuart”? Studenci IV roku Wydziału Aktorskiego zapragnęli klasyki, a jednocześnie – tematu manipulacji w świeci wyższych sfer, namiętności targających wielkimi tego świata. Wybór padł na powstały w 1800 roku tekst Fryderyka Schillera. Na scenicznej arenie dwa potężne charaktery – królowa Elżbieta i więziona przez nią, skazana na zgładzenie Maria Stuart. Walka między nimi toczy się nie tylko o życie. Gigantyczne znaczenie w rozgrywce kobiet ma władza, duma i prawdziwie zwierzęce, choć jednocześnie tak ludzkie, instynkty.

W obsadzie studenci IV roku Wydziału Aktorskiego: Maria Dębska (Maria Stuart), Michał Floriańczyk (Paulet, Aubespine), Filip Jacak (Talbot), Jakub Nosiadek (Mortimer), Maja Pankiewicz (Elżbieta), Krystian Pesta (Burleigh), Krzysztof Rogucki (Davison) i Bartosz Sak (Leicester). „Maria Stuart” w Teatrze Studyjnym powstaje na podstawie tekstu Fryderyka Schillera w tłumaczeniu Jacka Burasa. Za reżyserię, scenografię, kostiumy oraz światło odpowiada Grzegorz Wiśniewski. Jego asystentem jest Krystian Pesta, student IV roku Wydziału Aktorskiego. Opracowanie muzyczne spektaklu: Rafał Kowalczyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *