Marek Czuku i Turniej Wiersza Erotycznego w Domu Literatury

czuku11 lutego (czwartek) o godz. 19 w Domu Literatury przy ul. Roosevelta 17 rozpocznie się premiera tomu poetyckiego Marka Czuku pt. „Igły i szpilki”, wydanego przez szczecińskie Wydawnictwo FORMA. Prowadzenie: Kaja Kowalewska. Piosenka: Laura Chlewska.

W trakcie spotkania publiczność będzie mogła wygrać nagrody w literackim quizie, ufundowane przez Księgarnię „Tak Czytam” przy al. Piłsudskiego 6.

Oprócz tego, z okazji Walentynek, odbędzie się tradycyjny Turniej Wiersza Erotycznego, w którym będzie mógł wziąć udział każdy chętny.

Wyznania sięgają przede wszystkim w przeszłość osobistą i jej ciasne zaułki, które próbuje teraz poeta rozświetlić iskrą wiersza. Czasem ta iskra rodzi ciepły blask, czasem niespokojny płomień, a niekiedy rozrasta się w pożar. Jak się wydaje, podejmowana uporczywie „walka o ogień” ma jeden cel: ożywienie dzieciństwa i chwil pierwszych miłości.
[z posłowia Piotra Michałowskiego]

Marek Czuku (1960) – ur. w Łodzi, gdzie nadal mieszka. Autor dwunastu tomików poetyckich, z wykształcenia fizyk i polonista (UŁ). Debiut prasowy: 1985; książkowy: 1989. Formy: poezja, mała proza, recenzja, esej, felieton, publicystyka, piosenka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *