Marcelina_fot_-_Greg_Klukowski

Pogonka House Gigs to cykl koncertów w jednym z łódzkich mieszkań. Kolejnym gościem przy ul. Pogonowskiego 45 będzie Marcelina. Zagra akustycznie, w duecie, dla 30 osób. Impreza odbędzie się w niedzielę, 15 lutego 2015 roku, o godz. 20.30. Bilety kosztują 15 zł.

Marcelina –  wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka. Jej debiutancka płyta wydana w 2011 roku została doceniona przez słuchaczy i recenzentów, otrzymała m. in. nominację do Fryderyków w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. Otrzymała także nominację do Nagrody Warto „Gazety Wyborczej”. Na płycie Marcelina zaśpiewała m. in. z Katarzyną Nosowską, Agą Zaryan, Anią Dąbrowską, Miką Urbaniak i Urszulą Dudziak. W 2012 roku artystka pojawiła się także na płycie zespołu grupy Happysad.

W listopadzie 2012 roku utwór Marceliny „Wroclove” został wybrany hymnem miasta Wrocław w ogłoszonym konkursie Kawałek Wrocławia (zajął 1 miejsce spośród ponad 200 zgłoszeń) i stał się oficjalnym hymnem miasta. Pod koniec roku ukazała się EP „Znikam”. W marcu 2013 roku artystka zagrała w Paryżu pierwsze zagraniczne koncerty. Marcelina bierze też udział w projekcie Panny Wyklęte. W połowie października 2013 roku premierę miało drugie wydawnictwo wokalistki – płyta „Wschody/Zachody”.

Marcelina w maju wystąpiła także na festiwalu Top Trendy dostając się do finałowej dziewiątki wybranej przez dziennikarzy muzycznych stacji radiowych w Polsce. Zagrała również koncert na Mauritiusie oraz blisko 150 koncertów na festiwalach (m. in.  Opener Festival, Coke Live Music Festival) i w klubach w całej Polsce. Podczas występu w Łodzi – House Gigs Pogonka, Marcelina w wersji akustycznej zaprezentuje utwory z pierwszej i drugiej płyty. Towarzyszyć Jej będzie Robert Cichy (gitara, vocal), muzyk od lat współpracujący z Anią Dąbrowską, Urszulą Dudziak i Grubsonem.

HOUSE GIGS POGONKA

Będzie to 13. edycja akcji House Gigs „Pogonka”! To cykl koncertów w łódzkim mieszkaniu przy ul. Pogonowskiego 45. W malutkim mieszkaniu grali wcześniej m. in. Peter J. Birch (Polska), Halla Nordfjord (Islandia), Oly (Polska), J (Czechy), Hey!Rabbit (USA), Brett Perkins (USA), Teddy Jr (Holandia), Jordan O Keefe (Irlandia Północna), Sonia Pisze Piosenki (Polska), Sashe Boole (Ukraina), Budyń (Polska) i ET Tumason (Islandia).

Kilka zasad akcji House Gigs „Pogonka”:
1. Limit osób na koncercie – 30 (po trzydziestej osobie – o ile tyle będzie – przestajemy wpuszczać).
2. „Wejściówka” na koncert kosztuje „co łaska” – w trakcie koncertu „puszczony” będzie kapelusz – wrzucisz, ile będziesz chciał(a). Sugerowana kwota – 15 zł.
3. Koncert będzie absolutnie akustyczny, dlatego prosimy o wyciszenie wszystkich telefonów i urządzeń elektrycznych.
4. Na koncert można przynieść swój alkohol, jedzenie i inne takie…
5. Do mieszkania zapraszamy od godz. 20:00. Koncert rozpocznie się punktualnie o 20:30 i wtedy nie będziemy już wpuszczać publiczności.
6. Sugerujemy zabrać ze sobą kapcie/łapcie/laćki/sandały/klapki – będzie Wam cieplej w stopy. Warto mieć też jakąś poduszkę/koc – przyjemniej siedzieć na poduszce/kocu niż na podłodze.
7. Na miejscu – ul. Pogonowskiego 45 – na domofonie proszę wcisnąć numer 2 (konsultant wyjaśni co dalej).
8. W razie jakichkolwiek problemów, proszę dzwonić: 605 926 808 – Borówka

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
ww76
Wunder Wave 76 w Dekompresji
Soundedit Spotlight 2020
animators
Animators, Mexyk, Andrzej Kowalsky Band w Andrzeju, nie denerwuj się

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*