Maraton zumby w Sukcesji

zumbaPołączenie energicznej muzyki, kroków charakterystycznych dla tańców latynoamerykańskich oraz elementów fitness sprawiło, że zumba to nie tylko jedna z najpopularniejszych form zajęć sportowych, ale przede wszystkim sposób na świetną zabawę i dobry humor. Z myślą o miłośnikach tego typu treningu, 19 sierpnia w Sukcesji odbędzie się maraton zajęć z zumby. Gośćmi spotkania będą Łukasz Grabowski i Jacek Pachnowski, jedni z najpopularniejszych trenerów tego rodzaju ćwiczeń.

Zumba łączy w sobie kilka różnych form tańców latynoamerykańskich, takich jak merengue, salsa, cumbia, reggaeton, flamenco, samba, cha-cha, rumba czy twist. Ma pozytywny wpływ zarówno na kształtowanie sylwetki, jak i dobre samopoczucie. Powstała w Kolumbii w połowie lat 90., zyskując popularność na całym świecie. Miłośnicy zumby z Łodzi i okolic będą mieli okazję spróbować swoich sił podczas maratonu, który odbędzie się 19 sierpnia w Sukcesji. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 15:00 i poprowadzi je Lidia Cieślikowska z klubu fitness Fit Fabric. Jak sama twierdzi, zumba to wspaniała zabawa połączona z masą spalonych kalorii, korzystna nauka koordynacji ruchowej oraz podstawowych kroków tańca, a przede wszystkim radość i dużo energii!

Od godziny 16:00 do 18:00 na parkiet zaproszeni zostaną goście specjalni, Łukasz Grabowski i Jacek Pachnowski, którzy poprowadzą zajęcia z zumby i salsation. Łukasz Grabowski to znany i rozchwytywany instruktor zumby, trener salsy, bachaty, kizomby i zouk’a. W ciągu ostatnich 5 lat występował w Polsce i za granicą w wielu formacjach tanecznych m.in. dla takich szkół, jak Salsa Factory, Latin Groove czy Salsa Libre. Za swoje największe sukcesy taneczne uważa występ na Bachaturo i na kongresie tanecznym w Berlinie, a za swoją najlepszą decyzję w życiu uważa rozpoczęcie swojej przygody z tańcem. Jego towarzyszem podczas zajęć będzie Jacek Pachnowski, który swoją przygodę z tańcem rozpoczął 20 lat temu. Wielokrotnie startował na turniejach tańca towarzyskiego, zarówno ogólnopolskich, jak i międzynarodowych, zdobywając najwyższą klasę z możliwych „S” w tańcach latynoamerykańskich. Od 10 lat zaraża swoją pasją, początkowo jako trener i instruktor tańca towarzyskiego, a później takich programów jak Dance Fitness, Zumba® czy Salsation®. Podczas swojej przygody z programami Dance Fitness miał przyjemność prowadzić maratony nie tylko w Polsce, ale też np. na Litwie czy Łotwie.

To jednak nie wszystko, o godzinie 18:00 zajęcia poprowadzi Karolina Szczepaniak, trenerka Fit Fabric.

Dyplomowana instruktorka tańca nowoczesnego i Zumba Fitness, a także zajęć na trampolinach. Fizjoterapeutka z wykształcenia i pasji, dzięki czemu doskonali trening i szczególnie dba o to, by był bezpieczny dla całego organizmu i wykonywany w pełni świadomie. Obecnie łączy formy taneczne z fitnessem i chce zachęcać ludzi do szalonego aktywnego stylu życia. Na zajęciach zaraża pozytywną energią i optymizmem, a także miłością do ruchu, zaś za dobry trening uważa taki, po którym umysł chce więcej, choć ciało nie ma siły.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zajęcia odbywać się będą na IV piętrze na dachu Sukcesji. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych maraton zumby zostanie przeniesiony do Sali Balowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *