Maraton Złotych Globów w Silver Screen

maratonzlotegloby26 lutego o godzinie 22 w kinie Silver Screen rozpocznie się Nocny Maraton Filmowy podczas którego wyświetlane będą filmy nagrodzone Złotym Globem.

 
W programie maratonu zaprezentowane zostaną 3 filmy: „Bękarty Wojny”, ”Sherlock Holmes” i „Kac Vegas”.

Bilety do nabycia w kasach kina. Ceny biletów to: 22 zł oraz 18 zł. Cena zniżkowa obowiązuje dla studentów oraz młodzieży licealnej po okazaniu ważnej legitymacji.

O filmach:

„Bękart Wojny” (Francja, Niemcy,USA 2009)
Dramat wojenny
Reż. Quentin Tarantino
Występują m.in.: Brad Pitt, Melanie Laurent, Christoph Waltz, Eli Roth

„Bękarty wojny” nagrodzono statuetką dla Christopha Waltza (czyli pułkownika Hansa Landę). Już pierwsza scena zachwyca. Zachwyca świetnym klimatem, idealnie budowanym napięciem, rewelacyjnymi dialogami i wręcz wybitnym aktorstwem. Najważniejsze jednak, że Tarantino nie obniża lotów i tak jak zaczyna z najwyższego pułapu, tak i na nim do samego końca pozostaje. Choć „Bękarty wojny” nie są przepełnione akcją, a przeważającą częścią całości są jednak dialogi, to nie ma tu nawet chwili monotonii. Reżyser znowu zrealizował ponadczasowe arcydzieło.

„Sherlock Holmes” (Australia, USA, Wielka Brytania 2009)
Kryminał/ przygodowy
Reż. Guy Richie
Występują m.in.: Robert Downey Jr, Jude Law, Kelly Reilly

Złoty Glob za „najlepszą rolę męską w komedii lub musicalu” trafił do Roberta Downeya jr.  Guy Ritchie z powierzonego mu zadania wywiązał się fantastycznie. Nakręcił film jednocześnie bardzo w swoim stylu (mocne ujęcia, teledyskowy montaż, pauzowane sceny), z drugiej jednak strony odpowiadający potrzebom masowego widza. Bo chociaż widać i słychać udział Anglika (jak zawsze kapitalnie dobrana muzyka), „Sherlock Holmes” to w gruncie rzeczy usiany intrygami kryminał – pełen inteligentnego humoru, z wyrazistymi postaciami i najzwyczajniej w świecie miły dla oka. Czysta rozrywka.

„Kac Vegas” (Niemcy, USA 2009)
Komedia
Reż. Tod Phillips
Występują m.in.: Bradley Cooper, Ed Helms  

Film nagrodzony Złotym Globem w kategorii – Najlepszy film komediowy lub musical. Czterech dobrych kumpli wyrusza na wieczór kawalerski do Las Vegas. Następnego ranka dopada ich kac-gigant, przyszły pan młody znika, a pozostali nie pamiętają, co się stało. Wyruszając na poszukiwanie kolegi, odkrywają, że jeden z nich poślubił striptizerkę, drugi miał doświadczenie homoseksualne, a wszystkich czterech ściga lichwiarz – bandyta. „Kac Vegas” po prostu wciąga. Scenariusz jest tak skonstruowany, że z zainteresowaniem śledzimy kolejne wybryki beztroskich imprezowiczów i każdą kolejną minutą zastanawiamy się, co jeszcze udało im się wymyślić. Innymi słowy czeka nas półtorej godziny niezłej zabawy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomóż nam

Strefa filmu

Repertuar kin

Zobacz na co warto iść do kina. Więcej »

Premiery

Nie zapomnij o najciekawszych premierach filmów. Więcej »

Informator

ABC każdego miłośnika filmu. Adresy, ceny biletów, itp. Więcej »

Polecamy