Maraton musicali w Silver Screenie

maraton_musicaliPremierowy pokaz Dziewięć, do tego Chicago i Fame. W najbliższy piątek, 22 stycznia, noc  w Silver Screenie zapowiada się niezwykle taneczno.

Od godz. 22 przy al. Piłsudskiego, tak jak i w dwudziestu innych kinach należących do sieci Multikino, rozpocznie się Nocny Maraton Filmowy pod hasłem „Musicale… Musicale”. Bilety w cenie 18/22 zł do nabycia w kasie kina (możecie je zdobyć także w naszym konkursie).

Opisy filmów

Chicago
Dramat/Komedia/Musical, czas trwania: 114 min., występują m.in.: Renee Zellweger, Catherine Zeta–Jones, Richard Gere.

Musical nagrodzony wieloma nagrodami filmowymi w tym zdobywca, aż 6 statuetek Oskara (m.in. za najlepszy film 2002 roku ). Fabuła filmu skupia się na procesach dwóch kobiet w sprawie o morderstwo. Velma – Kelley (Zeta-Jones) – znana śpiewaczka jest oskarżona o zabójstwo męża i swojej siostry. Roxie Hart (Zellweger) chce przebić się to świata show biznesu, ale zabija swojego chłopaka. Obie kobiety wykorzystują swoje procesy, żeby przyspieszyć swoje kariery. Obie mają jeszcze wspólne to, że broni je ten sam obrońca – Billy Flynn (Gere).


Dziewięć

Dramat/musical, czas trwania: 149 min., reż. Rob Marshall, występują m.in.: Nicole Kidman, Penelope Cruz, Sophia Loren, Daniel Day Lewis

To ekranizacja uhonorowanego nagrodą Tony musicalu, zainspirowanego obrazem „8 i 1/2” Federico Felliniego. Rozśpiewany, roztańczony, zapierający dech w piersiach i jednocześnie wyciskający łzy. Guido jest światowej sławy reżyserem filmowym, o niezwykle egocentrycznej naturze. Mężczyzna uwikłany w skomplikowane relacje z wieloma kobietami, m.in. jego żoną Luisą (Marion Cotillard), kochanką (Penelope Cruz), muzą (Nicole Kidman) oraz matką (Sophia Loren), pragnie ponownie wprowadzić harmonię do swojego życia prywatnego i zawodowego.

Fame
Musical, czas trwania: 107 min., reż. Kevin Tancharoen

Film ten jest współczesną wersją legendarnego, nagrodzonego dwoma Oskarami, klasycznego już musicalu Alana Parkera z 1980 roku, który wskazał zapomnianemu nieco gatunkowi nowe drogi. To historia o morderczym treningu, marzeniach, miłości i pasji do muzyki oraz tańca w nowojorskiej akademii sztuki. Studenci tej uczelni pragną odmienić swój los i zrobić prawdziwą karierę. Wszystko to w fantastycznej oprawie muzycznej.

/informacje ze strony kina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomóż nam

Strefa filmu

Repertuar kin

Zobacz na co warto iść do kina. Więcej »

Premiery

Nie zapomnij o najciekawszych premierach filmów. Więcej »

Informator

ABC każdego miłośnika filmu. Adresy, ceny biletów, itp. Więcej »

Polecamy