Maraton Miłosne Trójkąty w Silver Screen (zakończony)

pwnmfmilosne3karklodzzabzt_499_0121 maja o godz.22 w Silver Screen Łódź rozpocznie się Nocny Maraton Filmowy Miłosne Trójkąty podczas, którego zaprezentowane zostaną trzy filmy  opowiadające o miłości. Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia na to wydarzenie. 

 

Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl . W tytule wpiszecie „Konkurs Miłosne Trójkąty”, w treści napiszecie krótkie uzasadnienie, dlaczego chcecie otrzymać bilety oraz swoje imię i nazwisko.

 

Zabawę zakończymy w środę, 19 maja o godz. 23:59. O wygranej zwycięzca zostanie powiadomiony drogą mailową. Nagrodę otrzyma najciekawsze uzasadnienie, które prześlecie.
Fundatorem nagród w konkursie jest Silver Screen
KONKURS ZAKOŃCZONY. BILETY OTRZYMAŁY OSOBY, KTÓRYCH MAILE ROZPOCZYNAJĄ SIĘ OD „MARIUSZK” I „KRMI…”
 

O maratonie:

Trzy różne historie, różne światy i łączące bohaterów prezentowanych filmów – miłość, pożądanie, trudne wybory i wielka namiętność.  Podczas maratonu zaprezentowane zostaną filmy:
1)  „Księżna”   
2) premierowo – „BRACIA”   
3) „Malowany welon”  

Opis filmów:

Premierowo – „Bracia” 2010, reż. Jim Sheridan, wyst. Natalie Portman, Toby Maguire, Jake Gyllenhaal  

Film „Bracia” (oryg. „Brothers”) to historia miłosnego trójkąta, który połączył Natalie Portman, Tobeya Maguire’a i Jake’a Gyllenhaala, trzy hollywoodzkie gwiazdy młodego pokolenia w kreacjach na miarę Oscara. W filmie usłyszymy muzykę grup U2. Pewnego dnia Grace (Natalie Portman) dowiaduje się, że jej mąż Sam (Tobey Maguire), żołnierz armii amerykańskiej, ginie w czasie tajnej misji. Wiadomość o jego śmierci to cios dla całej rodziny. Również dla jego brata, Tommy’ego (Jake Gyllenhaal), który w naturalnym odruchu zaczyna pomagać zrozpaczonej dziewczynie. Z upływem czasu Grace i Tommy zbliżają się do siebie. Gdy nie są już w stanie dłużej ukrywać wzajemnej fascynacji i godzą się na rodzące się między nimi uczucie, okazuje się, że Sam żyje…„Bracia” to film, w którym serce musi stoczyć walkę z rozumem, pożądanie z miłością, wierność z namiętnością.

„Malowany welon” 2006, reż. John Curran, wyst. Nami Watts, Edward Norton

Lata 20-te ubiegłego wieku. Kitty pochodzi z klasy wyższej londyńskiej socjety i zbliża się do wieku, w którym dobrze urodzona i wychowana panienka powinna wyjść za mąż. Znudzona mieszczańskim życiem, w poszukiwaniu przygody wiąże się z lekarzem bakteriologiem, Walterem Fane, który prowadzi badania w odległym Szanghaju. W tym dziwnym i obcym dla nich mieście młode małżeństwo chętnie wchodzi do towarzystwa brytyjskiej arystokracji, której przewodzi angielski vice konsul Charles Townsend. Gdy Walter oddaje się z pasją swej pracy, jego żona wdaje się w romans z konsulem. Kiedy zdrada wychodzi na jaw, lekarz w akcie zemsty przyjmuje posadę w odległej wiosce, spustoszonej przez śmiertelną epidemię cholery i zmusza Kitty do wspólnej podróży.

„Księżna” 2008, reż. Saul Dibb, wyst. Keira Knightley, Ralp Fiennes, Charlotte Rampling

Księżna Georgiana Cavendish wiedzie ekstrawaganckie, rozwiązłe życie, pełne politycznych i miłosnych intryg. . Już jako szesnastolatka wyróżnia się wśród innych arystokratek urodą i wdziękiem. Udaje jej się zwrócić uwagę samego księcia Devonshire. Perspektywa małżeństwa z tak wysoko postawionym człowiekiem i możliwość awansu społecznego sprawiły, że Georgiana odrzuca zakochanego w niej Charlesa Greya. Jednak wbrew jej wyobrażeniu życie u boku Księcia nie przypomina bajki, a młoda Księżna szybko poznaje gorzki smak życia na dworze. To historia niezwykłej kobiety, która była uwielbiana i znana z tego, że chciała być wierna swojej namiętności, historia kobiety, która musiała zapłacić za to wysoką cenę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *