maraton

27 maja o godzinie 16 przenieś się w świat filmu z Se-ma-for Muzeum Animacji ! Podczas maratonu zaznasz dreszczyku niepowtarzalnych emocji.

Ichthys – to przypowieść filmowa o wyczekiwaniu i spełnieniu. Opowiada o mężczyźnie w sile wieku, który jest jedynym gościem w restauracji. Przyjmuje go kelner o twarzy cherubina, u którego zamawia rybę. Po wyjściu kelnera mężczyzna oczekuje na swoje zamówienie. Czas upływa. Kiedy kelner powraca, klient sprawia wrażenie martwego.

MAKING OFF ICHTHYS – Kulisy powstawania filmu ! Tylko u Nas ! Jak powstał film w Studiu Filmowym Se-ma-for ? Dowiecie się tego na maratonie filmowym w Se-ma-for Muzeum Animacji !

NIEBIESKI POKÓJ – Film opowiada o człowieku pogrążonym w śpiączce. Stan ten wywołuje oniryczne, niepokojące wizje, w których bohater musi zmierzyć się z własnymi lękami i wspomnieniami. Znajduje się w niebieskim pokoju, z którego próbuje się wydostać, a okno jest jego jedynym łącznikiem ze światem. Bohater jest pogrążony w świecie swojego wewnętrznego chaosu, z którego stopniowo wyłania się to, co jest dla niego najważniejsze. Samotnie musi rozliczyć się ze swoją przeszłością, aby móc uwolnić się od niej i opuścić niebieski pokój. Film realizowany w poklatkowej technice malarskiej.

ŚWITEŹ – Film Kamila Polaka opowiada historię tajemniczego jeziora, na dnie którego leży zaklęte średniowieczne miasto.”Świteź” przenosi elementy malarstwa olejnego i temperowego w trójwymiarową przestrzeń, łącząc środki wyrazu klasycznej animacji z efektami i animacją komputerową, a wszystko to podporządkowane zostaje – skomponowanej specjalnie na potrzeby filmu – muzyce na orkiestrę symfoniczną i chór. Całość tworzy niezwykle ekspresyjny i unikalny estetycznie efekt. „Świteź” stanowi nowoczesne połączenie literatury, malarstwa, muzyki i animacji.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Seans Prywatny w Kinie Helios
Se-ma-for on-line na 75 lat Łodzi Filmowej
cinemamundi
Festiwal Filmowy Philips Cinema Mundi – program

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*