malpi_krol_112 czerwca w Teatrze Muzycznym w Łodzi odbędzie się pokaz opery tajwańskiej GuoGuang pt. Małpi Król. Początek spektaklu o godz. 18:30.

Opera chińska jako tradycyjna forma chińskiej sztuki dramatycznej jest połączeniem śpiewu, recytacji, pantomimy, ekwilibrystyki oraz wystylizowanych  form demonstracji i ciosów kung-fu. Historia opery chińskiej sięga trzeciego wieku naszej ery.

Sun Wukong, znany powszechnie jako Małpi Król jest fikcyjną postacią z mitologii chińskiej, bohaterem wielu różnorodnych legend oraz dzieł literackich i malarskich. Zgodnie z najpopularniejszą wersją mitu narodził się z kamiennego jaja u początku czasu i posiadł liczne nadprzyrodzone moce, dzięki którym stał się nieśmiertelny oraz mógł przybierać dowolne kształty i postacie.  Sun Wukong jest bóstwem szczególnie popularnym na południu Chin, gdzie czci się go pod imieniem Qitian Dasheng – Wielki Święty Równy Niebu.

Malpi_krol_2

Od początku swojego powstania GuoGuang Opera  z Tajwanu  z zadziwiającą zręcznością wciela nowoczesne koncepcje do tradycyjnych wątków opartych na legendach,  czerpiąc inspiracje z literatury, historii i legend ludowych. Stosuje nowoczesne rozwiązanie techniczne, jak również zadziwia fizyczną sprawnością  aktorów.

W ramach wymiany międzynarodowej Opera Guoguang  wystawiała już swoje spektakle we Francji, Niemczech, Holandii, Szwajcarii, Włoszech, Czechach, Brazylii, Rosji, Singapurze, jak również w Chinach i Hong Kongu. Wszędzie na świecie cieszy się niesłabnącym powodzeniem.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Wielki powrót – „Les Misérables” znów na scenie Teatru Muzycznego w Łodzi
echaiachy
Echy i achy, chlipy i chachy w Teatrze Pinokio
bezkija6
Bez KIJa nie podchodź Stand-up: Pontefski, Kwiatkowski

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*