12062013_151Przedstawiciele opery tajwańskiej GuoGuang pojawili się w Łodzi, aby w Teatrze Muzycznym zaprezentować spektakl pt. Małpi Król.

Sun Wukong, znany powszechnie jako Małpi Król jest fikcyjną postacią z mitologii chińskiej, bohaterem wielu różnorodnych legend oraz dzieł literackich i malarskich. Zgodnie z najpopularniejszą wersją mitu narodził się z kamiennego jaja u początku czasu i posiadł liczne nadprzyrodzone moce, dzięki którym stał się nieśmiertelny oraz mógł przybierać dowolne kształty i postacie. 

Przedstawienie prezentowane 12 czerwca opowiadało historię Małpiego Króla, który zafascynowany końmi przez pewien czas zamieszkiwał w Niebie. Jak na dość psotną postać przystało dość szybko uciekł stamtąd, ukradł brzoskwinie i raczył się nektarem nieśmiertelności. To rozwścieczyło bogów, którzy postanowili z nim skończyć. Tak rozpoczęła się ostateczna bitwa pomiędzy żołnierzami Nieba, a Małpim Królem i jego poddanymi.

joomplu:56658

Na uwagę zasługiwały niezwykle barwne kostiumy, a także makijaż bohaterów opery. Co najbardziej mierziło, to muzyka – powtarzające się bez przerwy dźwięki przypominające uderzenia w aluminiowy garnek z minuty na minutę stawały się coraz bardziej nieznośne.

Warto dodać, że w ramach wymiany międzynarodowej Opera Guoguang wystawiała już swoje spektakle we Francji, Niemczech, Holandii, Szwajcarii, Włoszech, Czechach, Brazylii, Rosji, Singapurze, jak również w Chinach i Hong Kongu.

Zobacz także:

Jezioro Łabędzie – Moscow City Ballet (foto)

Metropolish – Telesocjostory w Łodzi (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
obudz_sie_i_poczuj_smak_kawy_001
Obudź się i poczuj smak kawy nagrodzony
18wrzesnia_017
Parada na Piotrkowskiej – TrotuArt 2010 (foto+wideo)
Plebiscyt Publiczności  XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych – werdykt

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*