Już po raz 17. Manufaktura zaprasza na święto mody w najlepszym wydaniu. Tematem przewodnim tegorocznego Manufaktura Fashion Week będzie moda kapsułowa – goście dowiedzą się, jak tworzyć ponadczasowe zestawy w nurcie najnowszych trendów i dlaczego produkty typu basic to must-have każdej stylizacji.

W programie m.in. pokazy kolekcji młodych polskich projektantów, brandów Manufaktury, prelekcje topowych stylistów Elle i Glamour, a także rabaty i promocje w ramach ogólnopolskiej akcji shoppingowej – Szaleństwo Zakupów. Nie zabraknie także konkursów, w których do wygrania będą karty podarunkowe Manufaktury i giftpacki od organizatora akcji.

Co roku w październiku, w Manufakturze trwa wielkie święto mody. Tak jest od prawie dwóch dekad – w tym roku przypada 17. edycja Manufaktura Fashion Week. Tym razem organizatorzy przybliżą gościom koncepcję mody kapsułowej – rozważne dobieranie odzieży i dodatków, a także stworzenie bazy modowych „evergreenów”, czyli klasyków, które będą z nami przez długie lata. Zgodnie z ideą, w szafie powinny znajdować się takie ubrania, które można łączyć ze sobą na wiele różnych sposobów i uzupełniać o elementy zgodne z trendami.

Budowanie kolekcji kapsułowej znakomicie wpisuje się w popularne obecnie trendy: eko, koncepcji mody dla wszystkich oraz takiej, która uwzględnia osobowość i styl życia. W doborze zarówno ponadczasowych i klasycznych, ale też nowoczesnych i streetwearowych stylizacji pomogą specjaliści świata mody: Karolina Limbach, stylistka magazynów Elle i Glamour, Kasia Lipińska, stylistka Manufaktury oraz Marcin Świderek, szef działu mody Elle. Będzie to szansa, by choć przez 2 dni, poczuć się jak podczas paryskiego czy nowojorskiego tygodnia mody. W trakcie zaplanowanych pokazów mody, będzie można podziwiać kolekcje stworzone także z oferty marek dostępnych w Manufakturze – bo najlepsza moda to ta na wyciągnięcie ręki! Styliści podpowiedzą, jak tworzyć zachwycające minimalistyczne zestawy, ale też jak łączyć odważne kolory i wzory zgodnie z najnowszymi trendami. O komponowaniu własnych stylizacji opowiedzą także znane influencerki: : Cajmel, Ania Brauer, Aleksandra Kapka i Natalia Klewicz.

W trakcie Manufaktura Fashion Week premiery swoich najnowszych kolekcji zaprezentują  młodzi polscy projektanci. Marta Kukulska, Magdalena Buczek i Martyna Specht właśnie w Manufakturze pokażą premierowo swoje kolekcje, które łączą w sobie nowoczesność, zarówno w  materiałach, jak i formach. Tomasz Armada pozostanie w znanych sobie klimatach spektakularnego modowego show. Projektant znany z wielu realizacji teatralnych, telewizyjnych, a także estradowych (projektował m.in. dla Maryli Rodowicz i Young Leosi), w Manufakturze pokaże nową jakość: modę zrównoważoną, związaną z upcyklingiem i skupioną na rzemiośle.

Podczas weekendowego święta mody równolegle trwać będzie największa w kraju akcja rabatowa pod nazwą Szaleństwo Zakupów. Przez cały weekend (14-15 października) na gości Manufaktury czekać będą wyjątkowe rabaty i promocje, dzięki czemu szukanie modowych perełek będzie przyjemniejsze. Pełna lista marek biorących udział w akcji jest dostępna na stronie www.szalenstwozakupow.pl. Warto już teraz zarezerwować październikowy weekend, by skorzystać zarówno z najlepszych rabatów, jak i zaczerpnąć inspiracji i wiedzy od najlepszych modowych stylistów. Z kolei w strefie beauty czekać będą atrakcje dla każdej beauty lover – pokazowe makijaże wykonywane przez profesjonalnych wizażystów, porady specjalistów marki Organique.

Manufaktura Fashion Week – piątek (14.10) godz. 12-22, sobota (15.10) godz. 12-22.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Tubadzin_Design_Days_Lodz5
Tubądzin Design Days, (foto)
makeme
Finaliści make me! 2017 (foto)
IMG_5939
12. Manufaktura Fashion Week: Zyanya Keizer (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*