OTWARCIEPierwsza w Polsce firma, w której czekolada produkowana jest ręcznie bezpośrednio z ziarna kakaowca otworzyła lokal w Łodzi przy Piotrkowskiej 217.

Manufaktura Czekolady proponuje Łodzianom czekolady wyrabiane ręcznie z ziaren sprowadzanych z różnych stron świata, między innymi z Ghany , Dominikany czy Ekwadoru. Nuty smakowe wywodzące się z ziarna kakao podkreślane są przez dodatki takie jak imbir, żurawina, kwiat soli morskiej i wiele innych.

Firma jako pierwsza i do niedawna jedyna w Polsce produkuje czekoladę od ziarna, które sprowadzane jest do podwarszawskich Łomianek i tam przechodzi wszystkie procesy, aż do gotowej tabliczki czekolady.

W Manufakturze Czekolady przy Piotrkowskiej 217 odbywają się również warsztaty czekoladowe, na których każdy uczestnik zrobi swoją tabliczkę czekolady oraz dowie się jak ona powstaje od samego ziarenka. Manufaktura Czekolady to miejsce gdzie można napić się gorącej czekolady, stworzyć swoją własną tabliczkę, czy też zakupić prawdziwe, ciemne czekolady z ziaren pochodzących z najdalszych zakątków świata.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Ukryte Rzeki w Ogrodach Geyera
Bistro Book&Cook
OFF_Spoldzielnia_logo
Poznaj Spółdzielnię pełną smaków!
8 komentarzy
 • Asia
  16 stycznia 2017 at 13:16

  Industrialny klimat, pyszna czekolada i ciasta, uśmiechnięta obsługa. Warto odwiedzić

 • Łasuch
  14 stycznia 2017 at 08:40

  Bardzo klimatyczne miejsce. Pyszna gorąca czekolada. Polecam odwiedzić 🙂

 • Ewa
  11 stycznia 2017 at 14:10

  Pysznie, przyjemnie, miło. Warto odwiedzić, ciekawe miejsce.

 • Kot
  11 stycznia 2017 at 08:46

  Stare przysłowie głosi: Bóg dał ludziom jedzenie, a diabeł kucharza. Dobrze, że we współczesnych czasach, gdzie króluje odmoralniająca wszystko, prymitywna logika zysku, pojawiają się takie enklawy jak Manufaktura Czekolady, gdzie nie psuje się darów bożych. Tak trzymać! Manufaktura Czekolady – naturalnie, bez chemii.

 • Ola
  10 stycznia 2017 at 13:54

  Super miejsce z klimatem. Bylam z chlopakiem i obydwojgu nam sie podobalo. Troche drogo, ale czekolada zupelnie inaczej smakuje niz 'sklepowa’.

 • Wojtek
  10 stycznia 2017 at 13:40

  Miejsce mnie urzekło. W starej pofabrycznej scenerii zadomowiła się Manufaktura Czekolady, ze swoimi produktami i warsztatami czekoladowymi. Drzemie w tym olbrzymi potencjał!!! Polecam wszystkim swoim znajomym i nieznajomym!

 • Tomek
  10 stycznia 2017 at 13:17

  Bardzo dobra czekolada, z pewnością miejsce warte uwagi.

 • Karolina
  10 stycznia 2017 at 13:05

  To super miejsce do spędzenia czasu z dziećmi. Można przyjść i zrobić własną tabliczkę czekolady!. Gorąco polecam!

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*