Car_Show_20120422-8391W ostatni weekend w Manufakturze odbyła się kolejna edycja Car Show. Impreza upłynęła pod znakiem eko-samochodów na prąd, ale nie tylko. Na fanów czterech kółek czekały też auta sportowe, luksusowe limuzyny, zgrabne auta miejskie czy olbrzymy spod znaku monster truck.

Trwający cztery dni Car Show 2012 zagościł tak na rynku, jak i we wnętrzu galerii handlowej Manufaktury. W czasie imprezy można było podziwiać prawdziwie luksusowe auta oraz nowości czołowych producentów dostępne w nieco bardziej przystępnej cenie. Spośród tych pierwszych warto było zwrócić uwagę na Ferrari 360 Modena F1, z silnikiem o mocy 400 KM, osiągający prędkość 100 km/h w czasie 4,7 sekundy. Jego ponadczasowa sylwetka zaprojektowana została przez słynne biuro projektowe Pininfarina. W Manufakturze prezentowano również legendarny samochód sportowy Jaguar XKR Coupe.

Miłośnicy samochodów turystycznych mogli zobaczyć, jak zmieniły się one na przestrzeni ostatniego pięćdziesięciolecia. W Manufakturze w prawdziwie hipisowskiej oprawie stanął VW T2 A Westfalia Helsinki – samochód z zabudową campingową, wyprodukowany 23 maja 1968 roku. Na całym świecie było ich tylko 328 sztuk. Co ciekawe, prezentowany egzemplarz, zarejestrowany jako zabytek, wciąż odbywa wakacyjne podróże po Europie. Obok niego pokazano najnowszy turystyczny Volkswagen T5 GP California Beach..

Podczas tegorocznego Car Show nie mogło zabraknąć pojazdów elektrycznych. Wśród nich wyróżnia się na pewno Mitsubishi i-MiEV, czyli pierwszy na świecie samochód elektryczny, który wszedł do seryjnej produkcji. i-MiEV dysponuje małym, lekkim i bardzo wydajnym silnikiem, umożliwiającym zdecydowanie bardziej dynamiczne przyspieszenie, niż w podobnych rozmiarów samochodach, napędzanych silnikami spalinowymi. Warto też było zwrócić uwagę na ekologiczny model renault kangoo – pierwsze seryjnie produkowane auto dostawcze z napędem elektrycznym, które wejdzie do sprzedaży w drugiej połowie roku.

joomplu:35241
 
Manufaktura Car Show to również nowości, stąd obecność Audi A8, czyli flagowej limuzyny Audi, pełnej nowoczesnych technologii oraz Audi Q3. Ten najmniejszy SUV niemieckiej marki pomimo napędu na cztery koła i podwyższonego prześwitu, jest przede wszystkim modnym autem miejskim. Z kolei Volkswagen Up to najmniejszy model niemieckiej marki, ale stosunkowo przestronny i ciekawie wyposażony, a Volkswagen CC to odświeżony niedawno przedstawiciel klasy tzw. czterodrzwiowych coupe, będący z jednej strony wygodną, komfortową limuzyną, a z drugiej sportowym coupe w stylu modeli gran turismo. Kolejny sportowy model obecny na wystawie to Renault Laguna Coupe – jeden z najbardziej luksusowych francuskich samochodów, do tego piękny i wyposażony w unikalne elementy (np. system czterech skrętnych kół).

Na fanów modeli specjalnych czekały: rzadki Ferrari Mondial, wyczynowy Volkswagen Golf biorący udział w wyścigach na ¼ mili, Porsche Boxster w limitowanej wersji oraz amerykańska ciężarówka typu monster truck. Manufaktura zaprosiła też miłośników starych samochodów – amerykańskich krążowników, włoskich Abarthów, klasycznych angielskich roadsterów. Nie zabrakło też królowej polskich szos – Warszawy. Manufaktura Car Show była organizowana po raz piąty.

Zobacz także:

Motoserce 2012 – parada motocykli (foto)

No Gravity Extreme Enduro (foto)

Flashmob – Recycle it! (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
10 lat Centrum Dialogu
Łódzki Cosplay Walk 2018 (foto)
FŁ4K 2022: rusza sprzedaż biletów

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*