Sierpniowe niedziele w Manufakturze co roku umilają dźwięki jazzu w wykonaniu najlepszych polskich artystów. Nie inaczej będzie i tym razem – pierwszy koncert w ramach cyklu Manu Summer Jazz Sundays już w pierwszą niedzielę sierpnia (1.08) o godz. 17 na Małym Rynku Jazzowym w Manufakturze.

To już 12. edycja wielkiego święta jazzu w Manufakturze – co roku w niedzielne popołudnia można tu zażyć kultury w najlepszym wydaniu. Dotychczas na scenie Manu Summer Jazz Sundays można było usłyszeć takie sławy polskiego jazzu jak Krzesimir Dębski, Dorota Miśkiewicz, Marek Napiórkowski, Paweł Serafiński, Wojciech Karolak, Maciej Tubis. Wydarzenie otrzymało także nagrodę „Jazzowa Perła Łodzi”, przyznawaną podczas Wielkiej Gali Jazzowej „Grand Prix Jazz Melomani”.

Motywami poprzednich edycji były m.in. gitara, trąbka, organy czy muzyka filmowa. Tegoroczne spotkania upłyną pod hasłem “Łódzkie saxy” – na Małym Rynku Jazzowym wystąpi śmietanka łódzkich saksofonistów, od muzyków młodego pokolenia do artystów z wieloletnim doświadczeniem. 12. edycję Manu Summer Jazz Sundays otworzy Michał Kobojek Quartet. Trzykrotny laureat Nagrody Prezydenta Miasta Łodzi dla Najlepszego Łódzkiego Jazzmana wraz z zespołem zaprezentuje utwory, które staną się idealnym rozpoczęciem cyklu.

W kolejnych tygodniach na plenerowej scenie wystąpią: Andrzej Olejniczak (8.08), Jacek Delong (15.08), Dariusz Stanisławski (22.08), a ostatni koncert należeć będzie do kwartetu Kuby Raczyńskiego (29.08).

Na melomanów czekać będą nie tylko miejsca pod sceną, ale także ogródki pobliskich restauracji. Wówczas można nie tylko cieszyć się wspaniałą muzyką, ale również smacznym jedzeniem. Koncerty znakomicie słychać z ogródków m.in. Whiskey In The Jar i Pizzerii „Stopiątka”.

*Wstęp na wydarzenie jest darmowy

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_5813
Koncerty w Łodzi – czerwiec 2013
life
Poza Łodzią: Soundgarden na Life Festival Oświęcim 2014
room94
Room 94 w Scenografii

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*