Manu Summer Jazz Sundays 2018

Sierpień w Manufakturze upłynie przy dźwiękach jazzu. W każdą niedzielę w Manufakturze będzie można posłuchać jednego z czterech wyjątkowych koncertów w ramach Manu Summer Jazz Sundays. Podczas dziewiątej już edycji festiwalu, która odbędzie się pod hasłem LodzerJazz&CO, usłyszymy najlepszych łódzkich muzyków i zaproszonych przez nich gości, zajmujących czołowe miejsca w rankingach muzycznych.

Dyrektorem artystyczny projektu jest Tomasz Gołębiewski, muzyk, producent, organizator kilku łódzkich festiwali i projektów muzycznych (m.in. Music Geyer Factory czy Grohman Orkiestra). Podczas tegorocznej edycji festiwalu usłyszymy łódzkich jazzmanów w nietypowych i nieoczywistych zestawieniach.

Podczas pierwszego z czterech niedzielnych koncertów (5.08) wystąpią: Kuba Raczyński Quartet & Rafał Stępień czyli Sax & Syntheisizer. Kuba Raczyński to saksofonista po katowickiej szkole, który może się poszczycić Nagrodą Prezydenta Miasta Łodzi dla Najlepszego Łódzkiego Jazzmana, ma na koncie również nagrodę Jana Ptaszyna Wróblewskiego. Z kolei Rafał Stępień to pianista, kompozytor, producent i aranżer, występował między innymi a Agą Zaryan i Carmen Monero.

Kolejna niedziela (12.08) upłynie pod znakiem Sax & Bas, na scenie spotkają się bowiem Michał Kobojek Quartet i Krzysztof Ścierański. Trzecia niedziela festiwalu będzie należeć do Radka Bolewskiego i Maćka Tubisa. Ostatni weekend sierpnia będzie należał do Pawła Serafińskiego i Wojciecha Karolaka – spotkają się zatem Hammond & Hammond – i będzie to spotkanie największych organistów w kraju, Początek koncertów zawsze o 17. Wstęp bezpłatny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *