Manu Summer Jazz Sundays 2017 – Master & Co.

manusummerjazzW niedzielę 6 sierpnia rozpocznie się ósma edycja Manu Summer Jazz Sundays – festiwalu jazzowego, który w tym roku przebiega pod hasłem „Master & Co.”. W niezwykłym otoczeniu zabytkowego rynku Manufaktury w każdą sierpniową niedzielę będzie można posłuchać najlepszych polskich twórców jazzowych.

Tegoroczne wielkie święto jazzu, czyli letni festiwal Manu Summer Jazz Sundays ma nieco inną formułę niż poprzednie edycje. Dotychczas motywem przewodnim był konkretny instrument – na scenie na rynku Manufaktury występowali najlepsi polscy saksofoniści, gitarzyści, trębacze czy wirtuozi organów Hammonda. – W tym roku stawiamy na zestawienie mistrzów w swoich dziedzinach i młodych twórców, którzy czerpią inspiracje od najlepszych – tłumaczy Tomasz Gołębiewski, dyrektor artystyczny Manu Summer Jazz Sundays.

Jak pierwszy zaprezentuje się Mistrz – Krzesimir Dębski, który wystąpi w Manufakturze w niedzielę 6 sierpnia. Ten kompozytor, dyrygent, skrzypek jazzowy, aranżer i producent muzyczny, ma na swoim koncie ponad 120 utworów symfonicznych i kameralnych, 40 kompozycji do spektakli teatralnych i ponad 100 do filmów i seriali. Na zamówienie hollywoodzkiej wytwórni LimeLight  Films skomponował również nową muzykę do 16 niemych filmów Charlie Chaplina z lat 1914-1917. W Manufakturze zaprezentuje zarówno utwory własne, jak i znane i lubiane standardy jazzowe. Towarzyszyć mu będzie gitarzysta Krzysztof Ścierański, z którym od lat grają w zespole String Connection.

Tydzień później (13.08) wystąpi Sasha Strunin – młoda wokalistka, która zaczynała karierę muzyczną w klimatach pop i dance, ale od kilku lat rozwija się w swingu. Artystkę pracującą w tym kierunku wspiera wybitny amerykański trębacz Gary Guthman, który jako Mistrz wystąpi na finał Manu Summer Jazz Sundays, czyli 27 sierpnia.  Czwartym artystą, który zaprezentuje się podczas jazzowych niedziel w Manufakturze będzie Mateusz Smoczyński – jeden z najlepszych skrzypków jazzowych młodego pokolenia. Zagra 20 sierpnia.

Manu Summer Jazz Sundays to festiwal, który na stałe wpisał się w kalendarz letnich imprez kulturalnych w Łodzi. Od siedmiu lat, w każdą sierpniową niedzielę, można na rynku Manufaktury można podziwiać najlepszych polskich muzyków jazzowych. Dotychczas na scenie Manu Summer Jazz Sundays występowali m.in. Marek Napiórkowski, Wojciech Karolak, Maciej Sikała, Piotr Baron, Paweł Serafiński, Dorota Miśkiewicz, Michael Patches Stewart. Dyrektorem artystycznym wydarzenia jest Tomasz Gołębiewski – muzyk, producent, organizator prestiżowych wydarzeń muzycznych. 

Tegoroczny harmonogram:
06.08.2017 Krzesimir Dębski & Krzysztof Ścierański
13.08.2017 Sasha Strunin Band
20.08.2017 Mateusz Smoczyński Quintet
27.08.2017 Gary Guthman Quartet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *