man_usummerJuż siódmy raz na rynku Manufaktury inaugurujemy letnie spotkanie z dobrym jazzem. W najbliższą niedzielę, 7 sierpnia o g.17.00 rozpocznie się koncert gitarzysty Szymona Miki, pierwszy w tegorocznym, sierpniowym cyklu Manu Summer Jazz Sundays.

Każdego roku festiwal ma swój motyw przewodni, najczęściej związany z konkretnym instrumentem. W poprzednich latach były to m.in. saksofon czy trąbka, rok temu na Małym Rynku Jazzowym  prezentowali się organiści. Tym razem przyszedł czas na jazzową gitarę. – Nie sposób pominąć sukcesów, jakie w ostatnim czasie stają się udziałem polskich gitarzystów jazzowych – podkreśla dyrektor artystyczny festiwalu Manu Summer Jazz Sundays, Tomasz Gołębiewski – Są oni coraz bardziej rozpoznawalni i  doceniani na świecie. Ich sukcesy przykuwają uwagę melomanów zarówno w klubach jazzowych jak i największych salach koncertowych.

Na scenie w Manufakturze zaprezentują się absolutnie najlepsi polscy gitarzyści jazzowi, zajmujący cztery pierwsze miejsca w eksperckim rankingu Jazz Forum. Będą to, w chronologicznej kolejności występów: Szymon Mika, Rafał Sarnecki, Marek Napiórkowski i Artur Lesicki. Wszystkie niedzielne koncerty rozpoczynać się będą o g.17.00.

Szymon Mika (ur. 1991) to jeden z najbardziej utalentowanych gitarzystów jazzowych młodego pokolenia, zdobywca wielu nagród i wyróżnień. Zachwyca dojrzałą grą, dopracowanym brzmieniem i profesjonalnym warsztatem. O jego grze z entuzjazmem wypowiadają się takie osobowości jak Peter Bernstein, Mike Stern czy John Abercrombie. Występował na licznych festiwalach muzycznych w Polsce i zagranicą. Na co dzień koncertuje z czołówką polskich muzyków, współtworząc nietuzinkowe projekty – Joachim Mencel Artisena, Piotr Budniak Essential Group, Adam Kawończyk Quartet, Ida Zalewska Quintet. Komponuje także autorską muzykę. Wystąpi w niedzielę (7.08) o 17.00 na scenie Małego Rynku Jazzowego Manufaktury, między budynkami French Potato i American Bull.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Koncertowe lato w Aleksandrowie Łódzkim
sipr141011-3726
Maleńczuk gra Młynarskiego w Wytwórni
burning4finalnet
Burning Down the House 4 w DOMu

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*