cats222Podczas sobotniego koncertu Grohman Orchestra w Filharmonii Łódzkiej muzycy zaskoczyli publiczność i zrobili słynny Mannequin Challenge. W bezruchu zastygło 600 osób – pełna widownia. Nagraniu towarzyszą przeboje Klasyki polskiej rozrywki.

To nie pierwszy raz kiedy Grohman Orkiestra zaskoczyła melomanów. Latem na ul. Piotrkowskiej w centrum Łodzi odbył się happening Conduct Us. Każdy mógł wziąć batutę do ręki i zadyrygować orkiestrą.

Klasyka polskiej rozrywki to najnowszy projekt Grohman Orchestra. Największe hity muzyki rozrywkowej w aranżacjach mistrza Krzysztofa Herdzina. Nie brakuje w nich zapożyczeń z dzieł A. Vivaldiego, J. S Bacha, W. A Mozart czy E. Griega. Wiosną muzycy wejdą do studia, aby nagrać materiał na płytę.

GROHMAN ORCHESTRA to 13 osobowa orkiestra składająca się z muzyków Filharmonii Łódzkiej, czerpiąca z tradycji rodziny Straussów i czasów cesarskiego Wiednia. Przyjęła swoją nazwę od nazwiska łódzkiego fabrykanta, konesera sztuki, właściciela skrzypiec Stradivariusa z 1719 roku, Henryka Grohmana.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_9542
Dr Misio w Scenografii (foto)
C.O.D._2
Festiwal RAIN – odsłona pierwsza
Piotrkowska Kameralnie 2018: Ola Borkiewicz & Dawid Kwieciński (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*