Mammoth Ulthan w Fabryce Sztuki

czwartek7 grudnia o godz. 20 w Fabryce Sztuki, w ramach projektu Przepraszamy że w czwartek, wystąpi Mammoth Ulthan. Wstęp wolny.

Mammoth Ulthana to duet odmiennych osobowości: Rafała Kołackiego, muzyka-improwizatora, artysty i kuratora dźwiękowego oraz Jacka Doroszenko, artysty audiowizualnego i muzyka. Od początku istnienia zespołu, muzycy kierują się ideą formy opartej na wzajemnym przenikaniu brzmienia instrumentów etnicznych z elektronicznymi strukturami dźwiękowymi o nasyconym charakterze. Klasyczne podejście do kompozycji elektronicznej jest tutaj zestawione z rytualną arytmią akustycznych brzmień. Pozornie odległe inspiracje spotykają się w muzyce duetu na eksperymentalnym terytorium, na którym wyeksponowana jest muzyczna performatywność. Zespół wydał dotąd dwa albumy: Mammoth Ulthana, Zoharum 2013 oraz Particular Factors, Zoharum 2016.

Koncerty Mammoth Ulthana to wyrazista narracja symbolicznych sekwencji, współbrzmienie opanowanego skupienia i euforycznego napięcia. Rozbudowane akustyczne instrumentarium stapia się tutaj z syntetyczną plątaniną cyfrowych faktur tworząc zagęszczony, organiczny pejzaż. Tłem działań w obszarze dźwięku jest wideo przygotowane przez Jacka Doroszenko, którego tkanka opiera się na zestawieniu niepokojących wizji technologii kontroli i nadzoru z obszarami naturalnymi. Całość stanowi hipnotyzujący, a jednocześnie zaskakujący zwrotami akcji, wielowymiarowy spektakl.

skład:
Jacek Doroszenko: elektronika, instrumenty cyfrowe, wideo
Rafał Kołacki: gongi, misy tybetańskie, instrumenty perkusyjne, rogi, grzechotki, dzwonki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *