zartyzartamiW niedzielę, 16 października o godz. 20 w Żarty Żartami rozpocznie się koncert Mamadou & SamaYoon. Bilety: 20 zł – przedsprzedaż, 25 zł – w dniu koncertu.

Mamadou & SamaYoon to niezwykle wciągające, rytmy z pogranicza ethnofolku, afrobeatu, orientu i reggae, które hipnotyzują i porywają do tańca.

Zespół powstał z inicjatywy Mamadou Dioufa, charyzmatycznego senegalskiego artysty mającego na koncie kilka płyt z takimi artystami jak Włodzimierz Kiniorski czy Voo Voo, oraz saksofonisty Grzegorza Rytki(DAAB, Szwagierkolaska)którzy zaprosili do współpracy muzyków grających na co dzień w znanych, polskich zespołach, takich jak T.Love, Daab, Kapela ze Wsi Warszawa czy Kayah & Transoriental Orchestra. W wyniku spotkania tak wielu, różnorodnych osobowości muzycznych, narodził się multikulturowy, profesjonalny i kompletny artystycznie projekt, który wnosi świeży, słowiańsko-afrykański powiew na światową scenę muzyczną.

Dzięki temu koncerty stają się ciekawą podróżą poprzez kulturę i zwyczaje afrykańskie, a w połączeniu z tanecznym charakterem utworów, są doskonałą strawą zarówno dla ciała jak i duszy. W kwietniu 2016 roku zespół wydał swoją płytę w wytwórni For Tune.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Koncerty w Łodzi – październik 2022
Łódź Disco Fest 2018
Rozbicki_Andrzej
Od Acapulco do Vancouver w Teatrze Muzycznym

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*