W czwartek, 10 października o godz. 20 w Fabryce Sztuki wystąpi duet Malediwy (Qba Janicki / Marek Pospieszalski). Wstęp wolny.

Po latach współpracy scenicznej w takich zespołach Wojtek Mazolewski Quintet, Tirvyous Wagon, Power of the Horns czy Hot God oraz udziale w dziesiątkach formacji z artystami z całego świata, wśród których znajdują się takie nazwiska jak Roscoe Mitchell, Toshinori Kondo, Marco Eneidi czy Dennis Gonzales, zsynchronizowani w swojej egzystencji wyruszają w trasę we dwóch.

Na przełomie jesieni i zimy 2018, nakładem wytwórni Lado ABC, ukazała się pierwsza płyta duetu zatytułowana “Afroaleatoryzm”. Fuzja dwóch wyrazów oznacza luźny związek z muzyką afrykańską i wszelkimi jej konsekwencjami przy zastosowaniu techniki kompozytorskiej opierającej się na dziele przypadku. Jest to parafraza określenia „aleatoryczny funk” którym posługiwał się trębacz Andrzej Przybielski.

Podczas spotkań z Malediwami można doświadczyć wyrażanego instrumentalnie kultu wszystkiego co żywe i organiczne. Muzycy współtworzą napędzający się mechanizm, który przywołuje obrazy wielu miejsc prowokując do egzotycznych podróży. Jest to muzyka do chwil, które były lub będą.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
TUZZA w Sodzie Underground
IMG_1270
Old Breakout w New Yorku
Summer Dying Loud 2019

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*