Malediwy – Marek Pospieszalski, Qba Janicki w 6. dzielnicy

W niedzielę, 10 lutego o godz. 19:30 w 6. dzielnicy rozpocznie się koncert projektu Marek Pospieszalski i Qba Janicki – Malediwy. Wstęp wynosi 15 zł.

Wszechstronni improwizatorzy, wywodzący się ze środowisk o wieloletnich tradycjach muzycznych. Po latach współpracy scenicznej w takich zespołach jak Wojtek Mazolewski Quintet, Tirvyous Wagon, Power of the Horns, Hot God oraz udziale w dziesiątkach formacji z artystami z całego świata,(m. in. Roscoe Mitchell, Toshinori Kondo, Marco Eneidi czy Dennis Gonzalez) zsynchronizowani w swojej egzystencji wyruszają w trasę we dwóch, promując album „Afroaleatoryzm” który ukaże się nakładem wytwórni LADO ABC.

Afroaleatoryzm to fuzja dwóch wyrazów: “Afro” oznacza luźny związek z muzyką afrykańską i wszelkimi jej konsekwencjami i “Aleatoryzm” technika kompozytorska opierająca się na dziele przypadku. Jest to parafraza określenia „aleatoryczny funk”, którym posługiwał się trębacz Andrzej Przybielski.

Podczas spotkań z Malediwami możemy doświadczyć wyrażanego instrumentalnie kultu wszystkiego, co żywe i organiczne. Muzycy współtworzą napędzający się mechanizm, który przywołuje obrazy wielu miejsc prowokując do egzotycznych podróży. Jest to muzyka do chwil, które były lub będą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *