maljedw„Malarstwo na jedwabiu i nie tylko…” to propozycja wystawiennicza Klubu Nauczyciela na ten miesiąc.

  
Wernisaż prac autorki, Jolanty Kalinowskiej, odbył się 7 lutego w siedzibie stowarzyszenia na ulicy Piotrkowskiej 137/139. Został uświetniony koncertem skrzypcowym studentów Akademii Muzycznej – Łukasza Jóźwiaka i Michała Orłowskiego.

W obrazach przeważają motywy kwiatowe, choć malarce nie jest obca również tematyka religijna. Te dwa wątki niezmiennie przewijają się w twórczości Kalinowskiej, bo – jak twierdzi – kwiaty pasjonują swoją różnorodnością, a wiara daje zdolność patrzenia. Podczas spotkania na wernisażu autorka dodała też, że wszystkie prace są nasycone kolorystycznie, bo bez wyrazistych barw nie wyobraża sobie ani swojej twórczości, ani życia.

Jolanta Kalinowska jest Łodzianką i absolwentką Wydziału Tkaniny i Ubioru tutejszej Akademii Sztuk Pięknych. Od 2004 r. jej twórczość można było podziwiać m.in. na wystawie „Artystyczne Ogrody Edenu” (Długosiodło), w Galerii Ośrodka Kultury „Górna” w Łodzi czy na Festiwalu Sztuki i Przedmiotów Artystycznych w Poznaniu.

 
Malarstwo na jedwabiu i nie tylko… Malarstwo na jedwabiu i nie tylko… Malarstwo na jedwabiu i nie tylko…
Malarstwo na jedwabiu i nie tylko… Malarstwo na jedwabiu i nie tylko…Malarstwo na jedwabiu i nie tylko… Malarstwo na jedwabiu i nie tylko…

 

Zobacz także:

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_7421
12 Otwarta Wystawa w Muzeum Książki Artystycznej (foto)
IMG_6489
Natalia Anna Kalisz – Destrudo w Galerii Re:Medium (foto)
IMG_6106
Ja jestem, Ty jesteś w Muzeum Miasta Łodzi (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*