make me! 2013 – znamy Zwycięzcę! (foto)

make_me_BezaProjekti_d_Design_Festival2013__2

Konkurs i wystawa make me! to jeden ze znaków rozpoznawczych Łódź Design Festival. Od sześciu lat w szczególny sposób przyciąga uwagę widzów, mediów i ekspertów.

W tym roku, Jury w składzie: Michelangelo Giombini – redaktor magazynu Interni, Dennis Dahlqvist – dziennikarz, pasjonat i kolekcjoner rozmaitych odmian wzornictwa, Agnieszka Jacobson-Cielecka – propagatorka polskiego designu, kuratorka wystaw, Dyrektor Programowa School of Form, Michał Piernikowski – Dyrektor Łódź Design Festival, Tomek Rygalik – projektant, wykładowca, dyrektor artystyczny, Małgorzata Żmijska – Dyrektor Programowa Łódź Design Festival, do wystawy pokonkursowej wybrało 20 spośród prawie 200 zgłoszonych projektów.

Laureatem tegorocznej edycji konkursu make me! i zdobywcą głównej nagrody w wysokości 20.000 zł, ufundowanej przez Mecenasa Głównego, firmę Ceramika Paradyż została BEZA Projekt za projekt Beza Elementy -Plastry. Jury doceniło podjęcie tematu dotychczas nieobecnego w świecie wzornictwa. Kątownik – element dotychczas ukrywany przed oczyma oglądającego stał się przedmiotem zabawy i zachęca do podejmowania kreatywnych wyzwań. Zestaw kątowników zaprojektowany jest w ten sposób, że znakomicie adaptuje się do rozmaitych kształtów i materiałów.

plastry_design

Kątowniki w formie plastrów umożliwiają samodzielne konstruowanie i majsterkowanie. Zwykle takie detale traktowane są technicznie, tym razem stają się istotnym elementem mebla lub konstrukcji. Poprzez materiał, wykończanie, kształt i kolor oddziałują i definiują charakter mebla. Nie trzeba przykręcać ich równo, chaos wpisany jest w ich design.

Zestaw składa się z 8 różnych kątowników aluminiowych, które mają wiele możliwości użycia.Kątowniki są początkiem całej serii elementów, dla kreatywnych użytkowników, w dalszej kolejności planowane są: podsufitka do lamp, podkładki do mebli zabezpieczające podłogę przed rysowaniem, listwy przypodłogowe. Zwykle zaniedbane, niewidoczne i źle działające, tym razem mogą stać się ozdobą i twórczym wyzwaniem.

Beza Projekt zajmuje się projektowaniem produktu, procesu produkcyjnego krótkich serii. W ich portfolio znajdziemy odważne realizacje, niestandardowe projekty i koncepcje na produkt. Jako projektantki starają się uwalniać produkt od stereotypowych rozwiązań i wnosić nowatorskie myślenie.

(Tekst i Fot. – Mat. Prasowe)

Więcej o Łódź Design Festival na Plastrze Łódzkim!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *