make me! 2012

makeme2012Zapraszamy do udziału w 5 edycji „make me!” – konkursu dla młodych projektantów. Konkurs „make me!” stanowi jeden z fundamentów Łódź Design Festival – Międzynarodowego Festiwalu Designu w Łodzi.

W ciągu 5 lat stał się jednym z najważniejszych konkursów dla młodych projektantów nie tylko w Polsce, ale i zagranicą. Liczba zgłoszeń rośnie z każdym rokiem. Przybywają one z najdalszych zakątków świata takich jak: Japonia, Filipiny czy Malezja. Nagroda główna w wysokości 20 000 zł oraz wyróżnienia w postaci wyjazdów studyjnych i staży stwarzają możliwość rozwoju i doskonalenia umiejętności.

Konkurs skierowany jest do młodych twórców między 20 a 30 rokiem życia. Przyjmowane są projekty z różnych dziedzin wzornictwa, w tym mody. Każde zgłoszenie jest oceniane przez starannie dobrane, międzynarodowe jury, w którego skład wchodzą eksperci w dziedzinie projektowania, m.in. dyrektorzy festiwali, kuratorzy i krytycy, projektanci oraz redaktorzy branżowych magazynów. Wyróżnione projekty tworzą wystawę pokonkursową, która prezentowana jest podczas Festiwalu. Dla młodych ludzi to niezwykła szansa, aby pokazać swoje pomysły szerokiej publiczności, nawiązać kontakt z firmami i zaistnieć na rynku polskiego, a nawet międzynarodowego wzornictwa.

W tym roku wprowadzono kilka zmian w zasadach konkursu i jego formule. Po raz pierwszy udział w nim jest płatny. Ponadto organizatorzy nie przyjmują projektów w dziedzinie architektury, a zgłoszenia można przesyłać jedynie drogą elektroniczną na adres makeme@lodzdesign.com.

Na projekty organizatorzy czekają do 30 czerwca.

Opłata za udział w konkursie:
100 PLN
30 EUR
40 USD
 
Zwycięzcy poprzednich edycji konkursu „make me!”:

2008 – Bartosz Mucha (POOR), projekt: Spinacz
2009 – Paulina Lis, projekt: (wy)Mydelniczka
2010 – Kamila Niedźwiedzka, Nikodem Szpunar, projekt: Lampa Komar
2011 – Thibaut Godard, projekt: Porcelana

Zobacz także:

Lodz Design Festival 2011 (foto)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *