Majówka z Centralnym Muzeum Włókiennictwa

Zapraszamy do spędzenia majówki w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Przygotowaliśmy dla Was wydarzenia skupione tematycznie wokół wypoczynku i wolnego czasu w dawnej Łodzi. Na pewno nie będziecie się nudzić – spacer, spotkanie autorskie, warszaty i wykłady – każdy znajdzie tu coś dla siebie. Będzie to także doskonała okazja do odwiedzenia willi Szaji Światłowskiego, znajdującej się w Łódzkim Parku Kultury Miejskiej.

 

W tym roku muzeum otwarte jest 1 maja w godzinach 11:00-17:00

Harmonogram wydarzeń:

godz. 11:00

WARSZTATY 3, 4, 5 W MUZEUM SIĘ WKRĘĆ!: ROZKŁADANIE I SKŁADANIE

godz. 11:00

SPACER „LETNI SALON I PRYWATNY OGRÓD – ŁÓDZKIE PARKI”

godz. 12:30

WARSZTATY RODZINNE: WILLA WYOBRAŹNI

godz. 13:00

„CZAS WOLNY W PRL” – SPOTKANIE AUTORSKIE Z WOJCIECHEM PRZYLIPIAKIEM

godz. 15:00

WYKŁAD „DOM LETNI. POLSKA ARCHITEKTURA LETNISKOWA”

godz. 13:30-16:30

STREFA DZIAŁAŃ TWÓRCZYCH

Pierwsze piętro zabytkowej, XIX-wiecznej willi letniskowej Szai Światłowskiego w majówkę zamieni się w przestrzeń aktywności twórczej. Miejsce dedykowane będzie dzieciom i dorosłym. Wszystkim, którzy chcieliby trochę swojego wolnego czasu spędzić w sposób kreatywny – twórczo się wyżyć, pograć i poczytać, ale także odpocząć w niezwykłym otoczeniu willi, gdzie do okien zaglądają drzewa. Zapraszamy do świeżo odrestaurowanej, dotychczas zamkniętej willi przeniesionej do muzeum z Rudy Pabianickiej.

Przestrzeń dostępna w godzinach 13:30-16:30 w ramach zakupionego w ten dzień biletu na wystawy, bądź wydarzenie.

TORBA EDUKACYJNA

Piknik to jedna z najprzyjemniejszych form spędzania majówkowego czasu, a jego niezbędnym elementem jest piknikowy kosz lub torba z wiktuałami. W miłym otoczeniu budzącej się do życia przyrody piknikowicze mogą wspólnie, aktywnie i twórczo spędzać czas – racząc się również różnego rodzaju zagadkami, zabawami i zadaniami do wykonania. Znajdziecie je w torbach edukacyjnych, które pobrać będzie można w kasie CMWŁ, a następnie dowolnie wybierając miejsce na terenie muzeum – zasiąść do ich rozwiązywania.

Zachęcamy do przyniesienia własnego koca.

Torby będą wydawane zainteresowanym majówkowiczom, bezpłatnie w szatni w budynku willi letniskowej w Łódzkim Parku Kultury Miejskiej, w ramach zakupionego w ten dzień biletu na wystawy bądź wydarzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *