2505212_026

Tradycyjnie w ostatni piątek miesiąca wielbiciele rowerów zebrali się w Pasażu Schillera, aby pokojowo manifestować swoje przywiązanie do „dwóch kółek”.

Tym razem trasa prowadziła od Piotrkowskiej przez al. Piłsudskiego, Pabianicką, Rzgowską i z powrotem aż do Placu Wolności.

Była to kolejny raz rekordowa Masa Krytyczna. Organizatorzy rozdali 1431 szprychówek. Taka ilość rowerzystów spowodowała niemały popłoch wśród kierowców samochodów, którzy niestety po raz kolejny pokazali, że nie potrafią jeździć po ulicach, gdy pojawi się na nich pojazd na sygnale, kolumna rowerzystów tudzież zorganizowana grupa pod nadzorem policji. Być może warto pomyśleć nad obowiązkowymi badaniami psychiatrycznymi dla kierowców, gdyż pod wpływem stresu niejednokrotnie próbowali przejechać uczestników Masy (pierwszy już na starcie przy Zamenhofa).

Z drugiej strony zapewne i część rowerzystów powinna bardziej uważać na swoich partnerów, rodziny z dziećmi, a nie wyprzedzać tam, gdzie się chce. Nie ważny jest czas, bo jego zawsze jest w bród, a bezpieczeństwo wszystkich na drodze.

Zobacz także:

Kwietniowa Masa Krytyczna (foto+wideo)

Marcowa Masa Krytyczna (foto+wideo)

  

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Energia_Kultury_20120120-3566mw
Energia Kultury 2011: Oratorium Dance Project najlepsze (foto)
IMG_2310_kopia
OTWartA WYSTAWA 2017 (foto)
DSCF6290
Festiwal Magiczna Łódź 2011 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*