z_serii_Boys-Holograms_2011_mezzotinta_pocity_papier_drewniane_pudeko_szko_11x14x5_cm

Od 9 maja w Galerii Willa można podziwiać ekspozycję w ramach 14. Międzynarodowego Triennale Małe Formy Grafiki,  Polska – Łódź ‘11.Temu wydarzeniu towarzyszy wystawa Majili Zeneli w Galerii Bałuckiej. Zeneli to jedna z laureatek Triennale, a ta sztuka udała się jej drugi raz z rzędu.

Na ekspozycji Zeneli prezentuje intensywne miniaturowe mezzotinty, jak i pocięte prace wykonane w tej samej technice, umieszczone w niewielkich drewnianych pudełkach.

– Majla Zeneli, podejmując próby przekroczenia granicy płaszczyzny, sięga po środki bardziej artystyczne, niemniej bardzo interesujące, a nierzadko trudniejsze do wykorzystania – pisze Marta Raczek we wstępie do katalogu wystawy. – Majla Zeneli unika jednoznaczności. Pejzaż zmierza w jej grafikach w kierunku geometrycznej abstrakcji pionów, poziomów i ukosów. Portretowane twarze rozpływają się, transformują także bezpośrednio przed naszymi oczyma.

Majla Zeneli – urodziła się w 1980 roku w Tiranie. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu w 2006 roku, a następnie odbyła studia w Burg Giebichensten oraz na Uniwersytecie Sztuki i Projektowania na Wydziale Grafiki w niemieckim Halle w latach 2007-2008. Od 2009 roku mieszka i pracuje w Berlinie, gdzie prowadzi pracownię grafiki i galerię „Manière Noire”.

Wystawę w Galerii Bałuckiej można oglądać do 28 sierpnia br.

joomplu:21562 joomplu:21563
joomplu:21564 joomplu:21565

/fot. mat. pras. + tekst na podstawie mat. pras.

Zobacz także:

14 Międzynarodowe Trennale Małe Formy Grafiki (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Wystawa Moniki Bileckiej w Galerii Alliance Française Łódź (foto)
IMG_0471
Chodzież 2013 w Domu Literatury (foto)
IMG_8578
Art in America w Galerii Manhattan (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*