Maja_Kleszcz_Wojtek_KrzakW czwartek, 21 lutego o godz. 20:30 w Cafe Foto 102 rozpocznie się akustyczny koncert incarnations w składzie Maja Kleszcz – wokal i Wojciech Krzak – gitara, skrzypce, chórek. Bilety do nabycia w dniu koncertu: 25 zł, (15 zł dla osób okazujących karnet „Wino-Granie”).

O incarNations:
Projekt muzyczny założony w 2005 roku przez artystów związanych z Kapelą ze Wsi Warszawa: Maję Kleszcz i Wojciecha Krzaka. IncarNations występował gościnnie na kilku płytach, m.in. Pocztówkach Bogdana Loebla. Kleszcz i Krzak byli również producentami i kompozytorami płyty Kapeli ze Wsi Warszawa pt. Infinity, która została nagrodzona Fryderykiem w kategorii najlepszy album folk/muzyka świata. Ponadto od czasopisma „Popmatters” otrzymała tytuł najlepszego albumu w kategorii World Music 2009 roku, a od Polskiego Radia tytuł Folkowego Fonogramu Roku.

We wrześniu 2010 ukazała się pierwsza studyjna płyta projektu incaNations – Radio Retro. W jej nagraniu udział brali: Paweł Mazurczak, Jan Smoczyński, Hubert Zemler. Autorem większości tekstów zawartych na płycie jest Bogdan Loebl. 22 kwietnia podczas 31. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu miała miejsce premiera koncertu-spektaklu Radio Retro. W maju 2012 roku ukazał się kolejny album zespołu pt. „Odeon”.

Muzyka towarzyszyła Mai od dziecka. I to muzyka szczególna, ponieważ jej dom rozbrzmiewał dźwiękami od bluesa, jazzu poprzez world music, aż po całe godziny z reggae. A wszystko dlatego że ojciec Mai, Włodzimierz Kleszcz, znany dziennikarz Polskiego Radia, zwany „ojcem chrzestnym polskiego reggae”, od rana do nocy nasycał Maje „czarnymi” brzmieniami. Stąd nieprzypadkowe wydają się pojawiające się w mediach odniesienia do Elli Fitzgerald czy Billie Holliday, ale inspiracje Mai to też do całe naręcza artystów, których wymienić nie sposób. A skoro w wieku lat 14 zaczyna się przygodę z muzyką w zespole takim jak Kapela ze Wsi Warszawa – nie może być banalnie i choć trwająca 10 lat współpraca z zespołem zakończyła się już kilka lat temu, to dojrzałą wokalistkę poznaliśmy dopiero w założonym przez Maję i jej partnera życiowego – Wojtka Krzaka – zespole incarNations.

Jak wszystko, co wyjątkowe, tak twórczość Mai i incarNations od początku trudna była do zaklasyfikowania. Retro, jazz, blues, pop, reggae, soul, folk… Można mnożyć określenia i tak nie zbliżymy się do sedna jej muzyki. Wydana w 2010 roku debiutancka płyta “Radio Retro “ stała się objawieniem na rodzimym rynku muzycznym, zyskując entuzjastyczne opinie branży – płyta roku tygodnika „Polityka” oraz nominacje do innych nagród. Dobre recenzje zbiera wydana w 2012 roku płyta “Odeon”, która  stała się gwarantem tego, iż udany debiut “Radia Retro” nie był tylko jednorazowym wydarzeniem, ale kolejnym krokiem w rozwoju jednej z najciekawszych polskich wokalistek.

/fot.mat.pras.

Zobacz także:

Wino-Granie: Muzykoterapia (foto)

Wino-Granie: Kari Amirian (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
kobranocka3855G_kopia
Kobranocka w King Of Music
ostr
O.S.T.R. x Marco Polo w Wytwórni
Presidents_of_Soul
Presidents of Soul w Improwizacji

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*