magicmike

Zacznę od tego, że Magic Mike w reżyserii Stevena Soderbergha, to w moim odczuciu obraz wyłącznie dla kobiet. Nie sądzę, żeby mężczyźni byli zadowoleni z oglądania takiej ilości nagich, wysportowanych, męskich ciał.

Gatunkowo film należy do komedii, ale moim zdaniem typową komedią nie jest. Owszem, przy kilku scenach można się uśmiechnąć, ale żeby od razu przyporządkować go do takiego gatunku? W Magic Mike jest więcej scen, które można zakwalifikować do dramatu – dzieją się tam bowiem sytuacje oceniane w codziennym życiu jako tragiczne, ciężkie.

Mimo tego fabuła filmu jest prosta, bez zbędnych zawiłości. Opiera się na przygodach młodych mężczyzn, dla których sposobem na uzyskanie niemałego zarobku jest striptiz przed damską publicznością. Przed premierą obraz reklamowany był jako oparty na faktach- wspomnieniach aktora grającego główną rolę (w rolę tytułowego Mike wcielił się jeden z najpopularniejszych obecnie aktorów – Channing Tatum). Aktor jako dziewiętnastolatek dorabiał jako wzięty tancerz erotyczny.

Magik Mike to też film z bardzo przewidywalną akcją. Uważny widz od początku będzie wiedział, że głównego bohatera spotka wielka przemiana. Z początkowego łamacza damskich serc, który nie ma żadnych skrupułów, lubi igrać z kobietami i przede wszystkim jest pozbawiony wyższych uczuć, w zakochanego romantyka, który jest w stanie poświęcić wszystko dla swojej ukochanej.

Niewątpliwie zaletą tej produkcji jest jego obsada. Z całą pewnością kobiety, które wybrały obejrzenie filmu miały na co popatrzeć. Zgrabne, nagie ciała młodych mężczyzn, na pewno spodobały się damskiej publiczności. Na ekranie można podziwiać między innymi:  wcześniej wymienionego Channinga Tatuma, Alexa Pettyfera w roli Adama, znanego z Powiedz tak lub Jak stracić chłopaka w 10 dni Matthew McConaugheya czy Adama Rodrigueza jako Tito. Kobiet w filmie jest stosunkowo mało. Pojawiają się na krótko, grają epizodyczne role. Jedynie aktorka Cody Horn, grająca rolę Brooke jest obecna w fabule cały czas.

Podsumowując, Magic Mike nie spodoba się zapewne większości widzów, gdyż filmy proste, niewyszukane nie cieszą się powodzeniem wśród publiczności. Jeśli jednak, ktoś szuka filmu lekkiego, niewymagającego myślenia, wprost na odstresowanie po ciężkim dniu, z pewnością film ten można polecić.

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
jerzjerzy
Jeż Jerzy – recenzja
wielkaszostka
Wielka szóstka – recenzja
gratajemnic
Grę tajemnic – recenzja

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*