DSCF324323 oraz 24 maja w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych przy ul. Zachodniej odbył się Magic Festival. To święto dla wszystkich zarówno tych profesjonalistów, jak i jeszcze amatorów w dziedzinie magii, iluzji, kuglarstwa i wszelkim pochodnym tej pasji. To już druga edycja tego wydarzenia.

Harmonogram wydarzenia był bardzo bogaty. W ramach Magic Festivalu odbyły się m.in. „Magia Chemii” – warsztaty samodzielnego tworzenia substancji chemicznych do celów iluzjonerskich prowadzone przez Justynę Stachniuk, „Magia Ruchu” czyli podstawy choreografii dla iluzjonistów czy przegląd konkursowy iluzjonistów, który był oceniany przez jury, w składzie Katarzyna Hofman (designerka), Jerzy Stanek (przewodniczący Krajowego Klubu Iluzjonistów), Krzysztof Rajca (stylista), oraz Łukasz Sysiak (reżyser). Główną nagrodę w konkursie były nagrody o wartości 700 zł ufundowane przez Macieja Pola, jednego z najbardziej znanych polskich iluzjonistów. W sobotę o godzinie 19 w Teatrze Jaracza odbyła się zaś Wielka Gala Iluzji.

joomplu:90589

Gośćmi specjalnymi festiwalu byli Jurij Mokriszczew, rosyjski iluzjonista, prowadzący warsztaty właśnie dotyczące iluzji oraz hipnozy, a także Txema Muñoz, który przewodniczył seminarium iluzjonistyczne.

Na korytarzu AOIA odbył się giełda, podczas którego wszyscy zainteresowani mogli nabyć rekwizyty magiczne, które pozwalają na wykonywanie sztuczek w domowym zaciszu, jak i przed większą publicznością. Klientom kiermaszu towarzyszyły dwie piękne, kolorowe papugi, który swoim skrzekiem wciąż przypominały wszystkim o swoimi istnieniu.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
MWB_11092011-9000mw
Moto Weteran Bazar – wrzesień 2011 (foto)
DSC_0976_DxO
Wystawa Kanarków i Ptaków Ozdobnych (foto)
Nowa odsłona darmowej gry o ekologii, w którą zagrało ponad 27 tysięcy mieszkańców województwa łódzkiego

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*