Magdalena Tulli laureatką Nagrody Tuwima (foto)

magdalena_tulli_20131216_1707214925Magdalena Tulli została Laureatką Nagrody im. Juliana Tuwima. Gala Finałowa odbyła się 15 grudnia w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi.

Pisarka i tłumaczka otrzymała 50 tys. złotych za całokształt swojej twórczości. Niedzielne wyróżnienie tradycją nawiązuje do przedwojennej Nagrody Literackiej Miasta Łodzi, którą poza Julianem Tuwimem otrzymali m.in. Zofia Nałkowska, Aleksander Świętochowski i Andrzej Strug.

W trakcie ponad dwugodzinnej Gali zaprezentowano fragmenty dwóch spektakli – Tu-wim zrealizowanego przez Teatr Powszechny w Łodzi oraz Bal w Operze Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, a także felietony filmowe prezentujące m.in. sylwetkę laureatki. Nie zabrakło akcentów muzycznych. Z tuwimowskim repertuarem wystąpili: Janusz Radek, Dorota Miśkiewicz, L.U.C., Lilu, Polski Zespół i Jakub Pawlak. Imprezę poprowadził poeta Bronisław Maj.

Imprezę transmitowano na żywo w Internecie na stronie www.intv.pl. 21 i 22 grudnia TVP Kultura wyemituje reportaż z wydarzenia. Organizatorami Gali byli Dom Literatury w Łodzi i Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi, inicjatorzy projektu Rok Tuwima 2013. Docelowo nagroda ma być przyznawana corocznie na zakończenie Festiwalu Puls Literatury.

Zobacz także:

VII Festiwal Puls Literatury – dzień dziewiąty (foto)

VII Festiwal Puls Literatury – dzień ósmy (foto)

VII Festiwal Puls Literatury – dzień siódmy (foto)

VII Festiwal Puls Literatury – dzień szósty (foto)

VII Festiwal Puls Literatury – dzień piąty (foto)

VII Festiwal Puls Literatury – dzień czwarty (foto)

VII Festiwal Puls Literatury – dzień trzeci (foto)

VII Festiwal Puls Literatury – dzień drugi (foto)

Inauguracja VII Festiwalu Puls Literatury (foto)

Pociąg parabuch – Puls Literatury (foto)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *