_MG_8337We wtorek, 19 listopada o godz. 18 i 20:15 w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka odbędą się pokazy spektaklu Małżeński Rajd Dakar.

Jolka i Fryderyk to typowe małżeństwo z długoletnim stażem, dwójką dzieci i nowym domem w trakcie budowy – i jak typowe małżeństwo mają swoje problemy: z seksem, wychowaniem potomstwa, wykończeniem łazienki, teściową. Jest w nich tyle przeciwieństw, ile ziaren piasku na pustyni. Ona jest pedantycznym czyściochem, on uważa, że brud to najlepszy przyjaciel odporności człowieka. Ona dużo gada, on uważa, że nigdy nie słucha. Ona nie umie prowadzić samochodu, on nie zna się na mapie. Ona uważa, że ich małżeństwo przechodzi kryzys, on że media jej to wmówiły.

Pewnego dnia para postanawia wybrać się na pustynny rajd, który ma odświeżyć ich związek, umocnić więzi i nadać trochę koloru jednostajnemu życiu. Ale jak to bywa, na takiej wyprawie może zdarzyć się wszystko. Auto odmawia posłuszeństwa na środku pustkowia, telefon nie działa, woda się kończy, wokoło żywego ducha i nie widać szans na jakąkolwiek pomoc.

_MG_8431

Mimo nieuchronnie zbliżającego się końca ich żywota, bohaterowie nie przestają się kłócić. Ciągle słychać jej kąśliwe uwagi, jego złośliwe docinki i oskarżenia, dochodzi nawet do próby zabójstwa współmałżonka – prawdziwa burza piaskowa. Fryderyk zaczyna popadać w obłęd spowodowany nie tylko brakiem wody i wycieńczeniem, ale również bezmyślnym postępowaniem żony. A sępy powoli zaczynają gromadzić się na upalnym, bezchmurnym niebie…

Występują:
Jolka – Katarzyna Pakosińska
Fryderyk – Mirosław Zbrojewicz
 
Scenariusz – Sigitas Parulskis
Reżyseria – Piotr Dąbrowski

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
gombrowicz
Dzienniki Gombrowicza w Teatr Nowy
Skok_w_bok
Skok w bok w Teatrze Muzycznym
ony
Ony w Teatrze Powszechnym

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*