Sienkiewicza_przy_Nawrot.mRozpoczęły się prace nad projektem Małe Kamienice Łodzi. Jego tematem jest odwzorowanie dwunastu wizerunków łódzkich kamienic na skrzynkach dystrybucyjnych na terenie miasta.

Małe Kamienice Łodzi powstał z myślą o promocji najciekawszych zabytków Łodzi, w szczególności kamienic z ulicy Piotrkowskiej. Są jednak na Piotrkowskiej takie miejsca, których estetykę należałoby poprawić. To choćby zniszczone skrzynki dystrybucyjne m.in. energetyczne i sterownicze, często stojące w pobliżu odrestaurowanych kamienic, powodują obniżenie walorów miasta. Stąd pomysł Stowarzyszenia „Na co dzień i od święta” na odnowienie pobazgranych, oklejonych ogłoszeniami i plakatami skrzynek dystrybucyjnych w taki sposób, aby zmienić nie tylko ich wygląd, ale też znaczenie dla otoczenia.

Jaracza_przy_Piotrkowskiej.m

Wybór skrzynek jest podyktowany głównie lokalizacją w okolicy ulicy Piotrkowskiej na odcinku od Placu Wolności do Alei Mickiewicza, których właścicielem jest Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi oraz PGE Dystrybucja SA Oddział w Łodzi. Zgodnie z założeniami, na skrzynkach znajdą się odwzorowane frontony wybranych łódzkich kamienic z ulicy Piotrkowskiej. Wszystko to przy udziale łódzkich artystów street artu Egona Fietke i Dadola oraz historyków sztuki.

Obrazy perełek architektury z ul. Piotrkowskiej malowane są w technice graffiti i powstają od 25 lipca. Te mini kamienice będą podstawą gry miejskiej, która odbędzie się w sobotę 28 lipca, w godz. 10-14. Start i metę gry zaplanowano w Pasażu Schillera.

/fot.mat.pras.

Zobacz także:

Graffiti – sztuka miasta 3 (foto)

Graffiti – sztuka miasta 2 (foto+wideo)

Graffiti – sztuka miasta 2010 (foto)

  

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSC_7835
Targi Ślubne Łódź 2016 (foto)
Port Łódź rozbudowuje zewnętrzną strefę rekreacyjną
„It’s all about watches”- Festiwal zegarków 2018 (foto)
1 Komentarz
  • hanuś
    26 lipca 2012 at 11:47

    Ta skrzynka z „kapselkiem” i króliczkiem super się komponuje. A jeszcze do tego pachołek ostrzegawczy, mniam

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*