Po_finaleW sobotę, 28 lipca, w godz. 10-14 na terenie naszego miasta zorganizowano grę miejską w ramach akcji Małe Kamienice Łodzi.

Udział w mniej wzięło dwanaście drużyn. Zawodnicy musieli wykazać się wiedzą o naszym mieście, w szczególności zabytkowych kamienic. Całość podzielono na trzy etapy. W pierwszym uczestnicy musieli odnaleźć graffiti z konkretną kamienicą i zrobić sobie przy skrzynce zdjęcie.

Kolejnym zadaniem było ułożenie z wyrazów cytatu z fraszki Jana Sztaudyngera. Na zakończenie zawodnicy musieli wykazać się umiejętnościami plastycznymi oraz ułożyć puzzle. Ze wszystkimi zadaniami najlepiej poradziła sobie drużyna „Młodzianki”. W nagrodę otrzymała trzy cyfrowe aparaty fotograficzne. Drugie miejsce zajęli „Pasażyści”, którzy wygrali trzy odtwarzacze MP3, a za trzecie miejsce, które zajęły „Szczęśliwe Siódemki”, były trzy krokomierze.

joomplu:40020

Małe Kamienice Łodzi powstały z myślą o promocji najciekawszych zabytków Łodzi, w szczególności kamienic z ulicy Piotrkowskiej. Akcja polega na odwzorowanie dwunastu wizerunków łódzkich kamienic na skrzynkach dystrybucyjnych na terenie miasta.

/fot.mat.pras. – Maciej Cholewiński

Zobacz także:

– Małe Kamienice Łodzi- graffiti (foto)

Graffiti – sztuka miasta 3 (foto)

Graffiti – sztuka miasta 2 (foto+wideo)

Graffiti – sztuka miasta 2010 (foto)

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_6866
Interstone – październik 2017 (foto)
teznie
Łódź miastem tężni (mapa)
Kanal3
Zobacz jak pracuje się w łódzkich kanałach (wideo)
1 Komentarz
  • zal
    29 lipca 2012 at 05:02

    Żalowo w tej łodzi, same kamienice i dresiarnia.

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*